Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme!

Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme! Dekorasyonda Süsleme Şekilleri Nelerdir? Dekorasyonda Aksesuar Seçimi! Detaylar İçin...

Aslan yattığı yerden belli olur. Bizim de kişiliğimizden tutun da hayata bakış açımıza kadar her konuda yaşadığımız evler temsil eder. Karmaşık bir insan isek evimiz de aynı ölçüde karmaşık bir şekilde dekore edilmiş olacaktır.

Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme
Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme

Sakin ve düzenli bir insan isek evimiz de aynı oranda rahat ve huzur verici olacaktır. Aşır disiplinli ve düzen delisi bir kişiliğimiz varsa evimizdeki her obje, her ayrıntı birbiri ile uyum içerisinde olacaktır. Bu yüzden evimizi nasıl ve ne şekilde dekore ettiğimiz oldukça önemli. Kişiliğimizle uyum sağlamayan bir ev bizi huzur vermeyecektir ve o evde kendimizi misafir gibi hissetmemize neden olacaktır. Tüm bu detaylar aslında evin ince ayrıntılarında gizlidir.

Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme
Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme

Mobilyalar aşağı yukarı aynıdır. Yani belki aldığımız mobilya bizim tarzımızı belli eder ama kişiliğimizi yansıtan esas şey evde kullandığımız aksesuarlardır. Bir mekanda dekorasyondan söz edebilmemiz için o mekanda ince zevklerle seçilmiş aksesuarların bulunması gerekir. Sadece mobilyaların yerleşik olduğu bir mekana kimse çok iyi dekore edilmiş demez.

Dekorasyonda Süsleme Şekilleri Nelerdir?

Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme
Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme

Bir mekanı, özellikle de eviniz dekore ederken kullanabileceğiniz sınırsız sayıda dekorasyon aracı vardır. İşin u kısmı aslında tamamen sizin hayal gücünüzün genişliğine ve zevkinize kalmış. Zaten dekorasyon insan zevkinin mekana, kullanılan eşyalar aracılığı ile yansıtılmış şeklidir.

Dekorasyonda Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme
Dekorasyon Aşamaları: Dekoratif Ev Süsleme

Evet dekorasyon tamamen zevk meselesi ama buna rağmen bilinmesi gereken bazı teknik incelikler var. Şimdi daha iyi bir ev dekorasyonu için bu teknik kuralları tek tek açıklayalım.

  1. İlk kuralımız uyum. Evinizi süslerken kullanacağınızı aksesuarlar kesinlikle evinizle ve mobilyalarınız ile uyumlu olmak zorunda. Spor ve modern bir tarzda döşediğiniz evinizde dantel aksesuarlar kullanamazsınız. Kullandığınız takdirde evimi güzelleştireyim derken karma karışık bir görüntü elde edersiniz.
  2. İkinci kuralımız. Renk seçimi ile ilgili. Renk seçimini aşamalı olarak gerçekleştirmelisiniz. İlk aşamada renklerin uyumuna karar vermelisiniz. Yani siz zıt renklerin uyumundan mı yoksa birbirinin tonu olan, yumuşak geçişli renklerin uyumundan mı hoşlanıyorsunuz? Renk uyumuna karar verdikten sonra mobilyalarımızın rengine göre aksesuar seçimi yapabiliriz. Burada da dikkat etmemiz gereken şey sırf uyumlu diye her önümüze gelen aksesuarı kullanmamamız. Şunu asla unutmayın, tasarımda modası geçmeyen tek şey sadelik. Kullandığınız aksesuarların evinizin sadeliğine zarar vermemesine özen göstermelisiniz.
  3. Üçüncü ve son kuralımız evin ışıklandırılmasıyla ilgili. Doğru yapılmış bir ışıklandırma evinizi oldukça şık gösterecektir. Diğer taraftan doğru ışıklandırılmamış, yeterince aydınlık olmayan bir ev asla şık gözükmeyecektir.

Duvar Nasıl Boyanır!

Evlerimizin duvarlarını boyamak kimine zor gelebilir ancak yapılabilir bir uygulamadır. İşin ustası elbette profesyoneldir ancak kendimiz de duvarları boyayabiliriz. Bilinmesi gereken bazı unsurlar vardır....

Neden Stor Perde Modelleri Tercih Etmelisiniz?

Salon dekorasyonunda önemli yere sahip olan parçalardan biri de stor perde modelleri diyebiliriz. Perde modelleri bir evin şıklığının en önemli sebeplerindendir. Seçtiğiniz perdelerle salonunuzun ya da...

Anka Seramik Banyo Seramik Modelleri!

Anka Seramik'in özel üretimi banyo seramik tasarımları ayaklarınıza kadar geldiler. Banуolar ortak alanlarımızın belki de en önemli mеkanlarındandır. Buranın hijyeni ve görsеlliği oldukça önеmlidir. Yemek...