Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri!

Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri! Dekoratif Düğme Şekilleri! Dekoratif Düğme Fiyatları! Detaylar İçin...

Günümüzde düğmelerin kullanıldığı birçok alan mevcut. Kıyafetler, dolaplar, perdeler, yastıklar, üniteler, çarşaflar ve evde kullanılan birçok üründe düğme bulunmakta. Dekoratif düğme modelleri şık durduğu için birçok alanda ve üründe kullanımı karşımıza çıkmakta. Tamamlayıcı görüntüsünden dolayı da tercih edilmesi çoğunlukta.

Birçok modeli, rengi, deseni ve şekli bulunan düğmeleri size uygun olan şekilde her mağazadan satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Büyüklük olarak da değişiklik gösteren düğmeler dekorasyon işinin büyük bir parçası haline gelmiş durumda.

Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri
Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri

Düğme satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus nerede ve hangi amaçla kullanacağınız olmalı. Şık ve sade olmasını istiyorsanız abartılı ve renkli düğmelerden kaçınmalı bunun yerinde daha sade ve açık renkli düğmeleri tercih etmeli ve satın almalısınız.

Çocuğunuz için kullanacağınız düğme parçayla uyumlu olmalı. Düğmeyi çocuğunuzun kıyafeti için alacak iseniz daha sevimli ve üzerinde çeşitli figürler barındıran düğme satın almanız daha uygun olur. Eğer eviniz için uygun bir düğme arıyor iseniz, dekora edeceğiniz parçayla uyumlu ve tamamlayıcı olmalıdır. Bunun için daha açık ve sade, ince ayrıntısı olmayan ve göz yormayan düğmeler tercih etmeli ve satın almalısınız.

Eğer zemininiz koyu ise açık renklerde düğme seçmelisiniz. Zemininiz açık ise çok abartılı koyu tonlarda olmadığı sürece koyu renkli düğmeler satın alabilirsiniz.

Dekoratif Düğme Şekilleri

Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri
Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri

Hayvan figürlü, geometrik şekilli, kalpli, yıldızlı, kurdeleli ve bunlara benzer birçok düğme şekli mevcuttur. Çeşitli renklerde ve boyutlarda bulmanız mümkündür. Düğme yapımında kullanılan malzemeler genelde sedef, kemik ve metaldir.

Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri!

Malzemenin sağlam ve kaliteli olması satın aldığınız düğmenin kullanım ömrümü uzatır. Düğme üzerine yapılan süsleme malzemeleri ise genel de kumaş, plastik, inci ve çeşitli kimyasal boyalardır. Kullanılan malzeme kalitesi sağlık açısından da önemli rol oynar. Günümüzde birçok mağazadan istediğiniz yapı da ve renkte düğmeler satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Dekoratif Düğme Fiyatları

Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri
Dekorasyon Aksesuarı Olarak Dekoratif Düğme Modelleri

Tane ve büyüklük bakımından fiyat değişiklik gösterebilir, 5 TL ile 50 TL arasında düğme bulabilirsiniz.

Ahşaptan ve camda yapılan düğme fiyatları diğer düğmelere göre değişiklik gösterir. Kullanılan malzeme daha dayanıklı ve sağlam olduğu için fiyat artacaktır. Kol düğmelerinin fiyatı ve kalitesi diğer düğmelere oranlara daha farklıdır. Kol düğmelerinde altın ve gümüş kullanılır. Bu yüzden fiyatı ve kalitesi daha fazladır. Kullanımı uzun ömürlüdür ve dayanıklıdır. Paslanma ya da eskime görülmez. Ham maddesi korozo olan düğmeler de son derece kullanışlı ve kalitelidir. Ucuz maliyetli düğmeler edinmek istiyorsanız silikondan yapılmış düğmeler satın alabilirsiniz.

Gri Renkli Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonlarını baştan aşağıya değiştirmek gibi bir niyetiniz mi var? Nasıl bir dekorasyon yapacağınıza ve hangi rengi seçeceğinize karar veremediniz mi? O zaman sizlere...

Çocuk Odası Sarkıt Modelleri!

Ev dekorasyonlarında aydınlatma faktörünün büyük bir önemi vardır. Dekorasyonlarımızı asıl gösteren öğe olan aydınlatma çocuklarımızın odalarında daha da büyük önem taşır. Çocuklarımız uyandıkları zaman korkmayacağı...

Bahçe Dekorasyonu İçin Popüler Modeller ve Tasarım Fikirleri!

Bahçeli bir ev, özellikle önümüzdeki yaz aylarında birçok ailenin hayali olmakla birlikte, bu hayali gerçeğe dönüştürmek, yalnızca evinizi değiştirmekle bitmiyor. Doğru yapılmayan bi bahçe...