Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 5 Öneri!

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 5 Öneri! En Güzel Çocuk Odası Dekorasyonlarımızı Gördünüz Mü? Detaylar İçin…

Çocuk odaları genel itibari ile bir oyun odasını andırdığı zaman çocuklar için çok daha eğlenceli bir hale gelebilmektedir. Özellikle sokak kültürünün olmadığı yerlerde çocuklar genelde evde vakit geçirdiğinden odalarının mümkün olduğunca renkli ve eğlenceli olması büyük avantaj sağlar.  Sizin için çocuk odası dekorasyonuna yönelik 5 öneri hazırladık. Bu sayede çocuklarınızın tek başına, arkadaşları ile ya da kardeşleri ile keyifli vakit geçirebileceği ve mutlu olabileceği bir oda dekore edebilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 5 Öneri!

Çocuklarınızın mutlu olabileceği bir çocuk odası yaratabilmenin en önemli şartı onların zevklerini bilmenizdir. Kız ya da erkek çocuk fark etmeksizin tüm çocuklar kendilerine yakın buldukları bir odada zaman geçirmekten hoşlanır. Bunun için de odalarda kendi kafanıza göre bir dekorasyon uygulamak yerine onların sevdikleri karakterlerin ve renklerin yoğunlukta olduğu bir oda hazırlamanız çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sebeple önerilerimize kulak asmanızda fayda var.

  • Kız çocuk için pembe, erkek çocuk için mavi alışkanlığından vazgeçin. Çocukların dünyası rengarenktir. Bu sebeple bebek pembesi ve bebek mavisi gibi her çocuk odasında kullanılan renklerden vazgeçmelisiniz. Bunun yerine çocuğunuz sarıyı seviyorsa sarı, kırmızı seviyorsa kırmızı kullanmanız daha doğru olacaktır.
  • Çizgi karakteri temalı bir çocuk odası dekorasyonu uygulayabilirsiniz. Çocukların sevdiği Ben 10, Winx Club gibi çizgi karakterlerden ilham alınarak hazırlanmış olan çocuk odası mobilyalarını kullanmanız çocuklarınızın oldukça hoşuna gidecektir.
  • Aydınlatmaya özen gösterin. Çocuk odaları genellikle evdeki en küçük odaya hazırlanır. Bu sebeple bu küçük odaların daha büyükmüş gibi görünmesini sağlayabilmek için aydınlatma kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Çocuğunuzun yaşına uygun seçimler yapın. 10 yaşındaki bir çocukla 4 yaşındaki bir çocuğun aynı özelliklere sahip olması yanlıştır. Bu yüzden odalarını hazırlarken yaş kriterini de göz önünde bulundurmalısınız. 12 yaşındaki bir çocuk için çizgi film karakteriyle süslü bir oda doğru bir seçim olmayacaktır. Bu çocuklar için daha çok hayallerini göz önünde bulundurarak bir oda hazırlamanız ve bu yaştaki çocukların artık ergenliğe de geçişlerini göz önünde bulundurarak kendi odalarının dekorasyonunu gerçekleştirmelerine izin vermeniz önem taşır.
  • Çocuk odalarını eşyaya boğmamanız ve onlara odalarında enerjilerini atabilecekleri kadar geniş bir alan bırakmanız önemlidir. Yatacakları yatak ve çalışacakları masa gibi detayların bulunduğu alanlara dikkat etmeniz gerektiği gibi onların sevdikleri şeyleri yapabilecekleri bir hobi ve eğlence alanına sahip olmalarına da önem göstermeniz büyük bir önem taşımaktadır.

Bellona Mobilya Portivo Genç Odası Takımı!

Bellona Mobilya Portivo Genç Odası Takımı – Genç kız olarak büyümekte olan kızınıza çocukluk dönemini bitirmesi ile yepyeni bir oda takımı ile sürpriz yapmaya ne dersiniz?...

Dekorasyon Zevkini Geliştirmek İçin: Dekorasyon Oyunları!

Dekorasyon Zevkini Geliştirmek İçin: Dekorasyon Oyunları! Detaylar Odafikirleri.com'da!

Baharatlık Modelleri Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Baharatlık Modelleri Baharatlık modelleri mutfağımızın hem süsü hem de vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Küçük ama işlevi büyük olan bu ürünler baharat adı altında topladığımız; nane,...