Birbirinden Güzel Tencere Takımı Modelleri!

Birbirinden Güzel Tencere Takımı Modelleri! Tencere Takımı Modellerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Detaylar İçin...

Tencere takımı modelleri mutfaklarımızın en önemli parçalarıdır. Genelde yeni taşınılan ev için alınan bu takımlar uzun yıllar boyu kullanılır. Çelikten, granitten, paslanmaz ve seramik gibi malzemelerden üretilen bu tencereler malzemesine ve şekline göre çeşitli yemeklerin pişirilmesi için özel tasarlanıyor. Et yemeklerini pişirmek için ayrı, pilav için ayrı ve diğer sebze yemekleri için ayrı tencere ve tavaları kullanıyoruz. Kimi yapışmaz bir tavada kaliteli pişiyor, kimi derin kimi buharlı bir tencerede. Anlaşılacağı üzere bütün tencere çeşitleri belli yemek çeşitlerinin pişirilmesine hizmet eden modellerde tasarlanıyor.

Tencere takımı modelleri genelde sade tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Tabi çiçekli ve renkli, desenli modeller de tasarlanıyor. En çok kullanılan tencereler belki çelik tencerelerdir. Ancak gün geçtikçe yeni tasarımlar da mutfaklarda yerini almaya başlıyor. Son olarak granit tencerelere ilgi gittikçe artıyor. Yapışmaz tava ve tencere arayışı nedeniyle bu tür tencere takımları oldukça ilgi görüyor. Çünkü bu takımlar diğer bazı yapışmaz tencere çeşitlerine göre daha sağlam ve çizilmiyor. Daha birçok özelliği bu ürünü mutfakların gözdesi yapıyor.

Tencere Takımı Setleri

Mutfağınız için tencere alacaksanız genelde tencerelerin setler hâlinde satıldığını bilmeniz gerekir. Ayrıca tencerelerin her boyuna ihtiyaç olduğundan sizin de buna ihtiyacınız olacağından set hâlindeki tencereleri tercih etmeniz gerekir. Bu tencere setlerinin özelliği her birinin farklı ebatlarda olmasıdır. Kimisi iki kişilik, kimisi 6 kişilik ya da daha fazla kişi sayısı için kullanılıyor. Bu tencereler ayrıca farklı yemek çeşitlerinin pişirilmesine uygun olarak tasarlanıyor. Sebze ve et yemekleri için de ayrı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Kızartmalar için tava modelleri ve yine dolmalar için ayrı model tencereler sete ekleniyor.

  • Çelik Tencere Setleri

Çelik tencereler her mutfakta karşımıza çıkan en sık tercih edilen tencere modelleridir. Sebebine gelince oldukça kullanışlı bir üründür. Diğerlerine göre daha ekonomik olması da dikkatimizi çekiyor. Ayrıca bunca yeni tasarım ve model arasında belki de en sağlıklı ürünler çelik tencerelerdir. Görüldüğü gibi varlığı çok eskiye dayanan bu tencere modellerini tercih etmemiz için pek çok sebebimiz var.

Klasik çelik tencere setleri dışında çelik güveç setleri de bulunmaktadır. Bu nedenle güveç tencerelerinizi de çelik setler arasından seçebilirsiniz. Anlaşıldığı üzere hemen her çeşit yemek için bir çelik tencere modeli bulabilirsiniz.

Çelik tencere setleri 2 parçadan başlayıp 12 parçaya kadar çıkmaktadır. Belki daha fazla parçadan oluşan çelik tencere setlerini de görebilirsiniz. Bazıları tavalarla bazıları da düdüklü tencerelerle birlikte satılmaktadır. İhtiyacınıza cevap verebilecek çelik tencere setlerini kullanabilirsiniz.

  • Granit Tencere Takımı Modelleri

Tencere takımı modelleri kategorisinde karşımıza çıkan diğer bir ürün de granit tencerelerdir. Günümüzde hanımlar mutfaklarda artık sadece tavalarda değil tencerelerde de yapışmaz özellik arıyor. Yakmayan, yapışmaz tencerelerde pişen yemekler daha kaliteli oluyor. Özellikle pilav ve et yemekleri bu tarz tencerelerde çok iyi pişiyor. Hele bazılarının buharı tutma ve ısıyı koruma özelliği bazı yemekler için çok önemli oluyor. Ama gel gelelim yapışmaz tava ve tencerelerin metal kaşık kullanmaya uygun olmadığını da duymuşsunuzdur. Hemen çizilir, bozulur ve bu durumda kullanılması sağlığa zarar verir. Ayrıca çabuk bozulduğu için ve sık sık değiştiği için de ekonomik olarak sizi zorlayabilir. İşte böyle bir durumda granit tencereler adeta imdadımıza yetişiyor. Çünkü onlar klasik yapışmaz tencere ve tavalar gibi çizilmiyor. Metal kaşık ve çatalla da kullanılabiliyor. Makinede yıkandığında zarar görmüyor. Bu nedenle rahatlıkla yıkanabiliyor. İşte yapıştırmayan ve çizilmeyen bu granit tencereler adeta hanımların mutfaktaki kurtarıcısı olmuş durumda. Bütün bu sebepler düşünülerek mutfağınıza alacağınız ve uzun yıllar kullanacağınız tencere setleri arasında granit setlere de yer verebilirsiniz.

  • Seramik Tencere Setleri

Yanmaz ve yapışmaz tencereler arasında diğer bir alternatifiniz de seramik tencere setleridir. Bu tencereler sağlık açısından da kullanımı uygun olan ürünler olarak nitelendiriliyor. Enerji tasarrufu için ve çizilme sorunlarıyla baş etmek için yine seramik tencere takımı modelleri tercih edilebilir.

Tencere Takımlarında Doğru Seçim

Seramik tencereler ve granit tencereler son zamanlarda mutfaklarda boy gösteren setler arasında yer alıyor. Farklı renk seçeneklerinin olması, yanmadan yapışmadan pişirme avantajı sayesinde gün mutfakların aranan parçaları olmaya başladı. Tencere takımı modelleri arasında bu iki seçeneği de değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Boya!

Binaların dış cephe korumasında en yaygın kullanılan malzeme boyadır. Yağmur, rüzgar, güneş ve diğer doğa olayları binaların dış cephelerinde çatlamaya, bozulmaya, korozyona neden olur....

Doğal Taş Tablo Modelleri ile Doğanın Evinize Yansıması!

Doğal taş tablo modelleri ile dış dünyanın doğal güzelliklerini evinize yansıtabilirsiniz. İster deniz ve yaz mevsimi temalı doğal taş tabloları, ister güz esintilerini aktaran doğal...

Bahçe Hamak Modelleri!

Bahçe hamak modelleri deyince elbette yeni başlayan tatilin ve gelen yazın heyecanını hepimiz duymuşuzdur. Hava koşulları elverdiği sürece hamaklarla açık havanın tadını iyiden iyiye çıkarabiliriz. Hamaklar...