Bebek Odası Dekorasyonunda Yaratıcılık | Cinsiyeti Belli Olmayan Bebeğe Oda Dekorasyonu!
Bebek Odası Dekorasyonunda Yaratıcılık | Cinsiyeti Belli Olmayan Bebeğe Oda Dekorasyonu!

Kanadalı bir çiftin henüz cinsiyetlerini bilmediği bebekleri için tasarladıkları bu dekorasyon fikri tamamen özgün bir şekilde oluşturulmuş, anne ve babanın da dokunuşlarıyla estetik bir görünüme kavuşmuştur.

Cinsiyeti Belli Olmayan Bebek İçin Oda Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonunda Yaratıcılık | Cinsiyeti Belli Olmayan Bebeğe Oda Dekorasyonu!
Bebek Odası Dekorasyonunda Yaratıcılık | Cinsiyeti Belli Olmayan Bebeğe Oda Dekorasyonu!

Bebeğin cinsiyeti henüz bilinmese de ihtiyacı olabilecek her şeyi düşünülmüş, renkli ve şık aksesuarlarla donatılmış ve aynı zamanda oldukça ferah bir görünüme sahip olan bu oda gözleri üzerine çekiyor. Odada bulunan nostaljik eşyalar ise odaya estetik bir görünüm kazandırıyor. Aynı zamanda odanın konforu da tamamen bebeğin rahatı için tasarlanmıştır.

Duvarın bir kısmında bebeğin bir şeyler çizebilmesi için karatahta kullanılmış ve bu tahtanın üzerine de içerisinde alfabe bulunan bir çerçeve asılmış ve bebeğin alfabeyi kolayca öğrenmesi amaçlanmıştır. Diğer duvarlara ise yeşil renkte perdeler asılmış ve günışığının içeriye rahatça girmesi sağlanmıştır. Ayrıca kalın perdelerin bebeğin uykusunun bölünmemesi için diğer perdelerin yanına eklenmiştir.

Ahşap, konforlu ve nostaljik bir karyolayla ise bebeğin rahatı düşünülmüş ayrıca karyolanın üzerine de geometrik şekillerden oluşan dönenceler asılmıştır. Karyolanın yanına da Retro telden sepet asılıp yerden tasarruf edilmiş. Karyolanın karşısına ise dikey çizgililerden oluşan berjer yerleştirilmiştir.

Dinlenme bölümünde ise annenin rahat emzirmesi için yerlere mantardan oyuncaklar, duvarlara fil figürleri konularak rahat bir ortam oluşturulmuştur. Dolap ise siyah renkli olup berjerin hemen yanına konularak bebeğin eşyaları için düzenlenmiştir, ayrıca dolabın üst kısmına raf da konularak masal ve hikaye kitapları için bir bölüm oluşturulmuştur. Ayrıca raflara anne ve babanın çocukluk oyuncakları ve okuma lambası da konularak şık bir görünüm elde edilmiştir. Odanın kapısının arkasına nostaljik bir askı yerleştirilmiş ve bu askıya yorgun anne veya baba için bir battaniye asılmıştır ve yine kapının arka kısmı oyuncak deposu olarak kullanılması amaçlanmıştır.

Odanın zemininde ise siyah beyaz ve üzerinde geometrik cisimler olan bir halı kullanılmış ve estetik bir görünüm sağlanmıştır. Ayrıca odanın aydınlatması için ise Retro tarzı büyük bir lamba kullanılmıştır.

Bu nostaljik bebek odası duvardaki karatahtasıyla, eşsiz aksesuarlarıyla, farklı temasıyla ve anne ve babanın eski oyuncakları muhteşem bir şahesere dönüştürülmüştür. Bebeğin cinsiyetinin önemli olmadığı bu oda haftanın odası olarak karşınızda bulunuyor. Eğer sizde bebek odası tasarımları arıyorsanız bu tasarımlara göz atabilirsiniz.