Bebek Odası Dekorasyonu!

Bebek Odası Dekorasyonu! Bebek Odalarında Renklerin Kullanılması Nasıl Olmalıdır? Detaylar İçin...

Anne adayları bebek yaklaştıkça hazırlıklara ağırlık verirler. En eğlenceli hazırlık da bebeğin odasının hazırlanması aşamasıdır.
Bebek odası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz peki? Odanın boyası ne renk olmalı, eşyalar nasıl olmalı, odanın büyüklüğü ne kadar olmalı? gibi bir çok soru kafaları karıştırır.
Bebek odası hazırlarken bebeğin annenin odasına en yakın odanın tercih edilmesi önemlidir. Bebek odası güneş ışığı alan bir oda olmalı, çünkü güneş, ışık bebeğin gelişimi için son derece önemlidir. Ayrıca her gün havalandırılarak odaya temiz hava girmesi sağlanmalı.

Bebek Odalarında Renklerin Kullanılması

Bebek odasında pastel ve açık renkler kullanılmalı. Özellikle yeşil ve mavi gibi soğuk renkler bebekler üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Ayrıca fildişi, buz rengi gibi renkler de tavsiye edilirken, kar beyazı rengi hastane havası vermesinden dolayı önerilmemektedir.
Bebeğin büyüyüp odasında oynayacağı da düşünülerek oda mobilyaya boğulmamalı. Bebeğin rahatça oynaya bileceği, hareket edebileceği bir boşluk bırakılmalı. Oda sade ve ferah olmalı. Bebek mobilyaları da önemlidir. Mobilyaların kenarları sivri olmamalı, kanserojen madde içeren boyalar kullanılmamalı ayrıca dayanıklı ve sağlam olmasına dikkat edilmeli.

Bebek Odası Dekorasyonu

Kış bebekleri için kaloriferle ısınılan evlerde havadaki nem oranı azalacağı için mutlaka hava nemlendiricisi elinizin altında olmalı. Sık sık çalıştırılarak bebeğin bulunduğu odada nem sağlanmalı. Bunun dışında kalorifer peteklerine asılan plastik kaplar da havanın nemlendirilmesinde yardımcı olur.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bir anne adayı bebeğinin odasını hazırlarken çok dikkat etmesi gereken bir sürü detayın olduğunu düşünüyorum. Örneğin; bebeğin yatağı, duvarların rengi, bebeğin halısı, oda takımları, uyku seti, aydınlatması detayların nasıl yapılması gerektiği çok önemlidir. Bebeğinizin sağlığı için bebek odası iyi bir şekilde düşünülerek hazırlanması önemlidir. Bizlerde sizlere yardımcı olmak ve Bebek odası dekorasyonu nasıl yapılması adına birkaç bilgi vereceğiz.

Bebek Odası Dekorasyonu

Öncelikle bebeğinizin odasına karar verdiğiniz zaman, evin güneş alan odasının, ses yalıtımı bakımından yüksek olan ve siz anne adaylarının odasına yakın olması gerekir.

Bildiğiniz gibi bebekler için en önemli detaylardan bir tanesi rahat ve huzurlu olacakları bir odalarının olmasıdır. Bundan dolayı yapmanız gereken ilk şey, bebeğinizin odasını boyarken kokusuz ve antialerjik olanı tercik etmeniz gerekir. Ayrıca da seçeceğiniz boyanın renginin de çok canlı olmaması gerekir.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğinizin odasında tercih edeceğiniz zeminin kullanım malzeme de oldukça önemli bir yere sahip. Temizliği kolay, toz tutmayan ve yerlerin kaygan olmaması gerekir. Eğer bebeğinizin odasında halı kullanmayı düşünüyorsanız bu detaya dikkat ederseniz sizler için daha iyi olacaktır. Halı seçiminizde ise; anti bakteriyel ürünlerin olduğu paçaları seçmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğinizin beşiğini seçerken parmaklık güvenli olan modellerden seçmeniz gerekir ve özellikle kafasının sıkışmayacağı aralıklarda olanı seçerseniz bebeğiniz için daha güvenli olacaktır. Bununla birlikte karyolanın kenarına başını çarpmaması için koruyucular taktırabilirsiniz. Bebeğinizin yatağının, dolabının, şifonyerini kenarlarının sivri olmadığından emin olmalısınız.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeklerin sağlığı için oda ısısı çok önem taşımaktadır. Bebeğinizin odasını bebeğinizi ne bunaltacak ne de üşütecek bir ısı da olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kesinlikle güneş ısı alan bir oda olmalıdır. Bununla birlikte bebeğinizin odasının havasının nemli olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü kuru bir hava bebeğinizi rahatsız edecektir.

Bebeğinizin odasında tekli bir koltuk bulundurursanız sizler için daha avantajlı olacaktır. Hem bebeğinizi emzirirken kollarınız da uyuyakaldığında hemen yatağına yatırabilirsiniz hem de bebeğiniz tam olarak dalana kadar ve kendisini güvende hissedene kadar yanı başında oturabilirsiniz.

Yağlı Boya Tablo Modelleri!

Salon duvarlarınız için en iyi alternatiflerden biri de yağlı boya tablo modelleridir. Yağlı boya tablolar salon şıklığını tamamlayan, dekorasyona anlam katan yegâne aksesuarlardandır. Yağlı boyalar kullanılarak...

Gazete ve Dergilik Modelleri!

Gündemi takip edebilmek adına hepimizin aldığı bir gazete veya hobilerimiz yahut ilgi alanlarımız ile ilgili sevdiğimiz bir dergi vardır. Ancak hepimiz, takip ettiğimiz gazete...

Bahçe Oturma Grubu Modelleri!

Bahçe oturma grubu modelleri seçim yapmakta en çok zorlandığımız konulardandır. Hangi ürünü, hangi modeli ya da hangi stili tercih edeceğimizi çoğu zaman bilemeyiz. Uzun araştırmalar...