Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Bebek odası dekorasyonu yaparken ebeveynler, aileye yeni katılan bu minik için en ince ayrıntıya kadar düşünmelidir.

Bebek odası dekorasyonu, bir evin dekorasyonunda en önemli alan olarak kabul edilmektedir. Bebek odası dekorasyonu yaparken ebeveynler, aileye yeni katılan bu minik için en ince ayrıntıya kadar düşünmelidir. Bebeğin sağlığını tehlikeye atmayacak mobilyaları tercih etmeli, dekorasyonun şıklığı kadar, bebeğin zihinsel ve kişisel gelişimi de önemli olmalıdır.

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler
Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Tüm bunların yanı sıra ebeveynler almış oldukları bebek odası takımlarına uygun bir dekorasyon gerçekleştirmek ister. Bu aşamada kimi ebeveynler uzmanların yardımına müracaat ederken, kimi ebeveynler ise kendi elleri ve emekleri ile bebeklerine hazırlık yapmak ister. İşte bebek odası takımlarının yanında ilginç dekorasyon fikirleri…

Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler
Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Bebek odalarında dekorasyon yaparken, bebeğin karyolasını kendin yap stili ile hazırlamak oldukça kolay olacaktır. Özellikle de aileye yeni katılan birey ikinci ya da üçünü çocuk ise, diğer kardeşlerin kullanmış olduğu karyolayı kendin yap tarzı ile yeniden boyayabilmek, renklendirebilmek ve yenileyebilmek mümkündür.

Bebek odalarını dekore edilirken aydınlatma ya da tablo gibi aksesuarları da kendin yap stili ile hazırlanabilmektedir. Küçük bir kuş kafesini boyayıp yeni bir gece lambasına çevirmek, dekorasyona ayrı bir hava katacaktır.

Bebek Odası Dekorasyonu Aksesuarları

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler
Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Bebek odası takımlarını ve dekorasyonunu tamamlayıcı nitelikte olan aksesuarlar, dekorasyonda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bebeklerin odalarında oda süsleri olarak karşımıza çıkan aksesuarlar, her tarza, stile ve hatta ihtiyaca göre belirlenir. Son zamanların trendi haline gelen rengarenk toplu ışıklandırmalar, oda süsleri olarak bir haydi dikkat çekiyor. Ya da küçük peluş oyuncakları perdelerde tutacak olarak kullanmak, bebek odasında oldukça şirin bir görünüm oluşturabilir.

Bebek Odası Dekorasyonu için İlginç Fikirler

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler
Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Bebek odası dekorasyonları yaparken hiç görülmemiş, bilinmeyen dekorasyon hayata geçirmek isteyen ebeveynler, sıklıkla ilginç fikirler üzerine araştırma yapmaktadır. Bebek odası modellerini tamamlayacak türden ilginç fikirler olarak duvar süsleri, duvar kağıtları, kutulardan oluşturulan çeşitli raflar vb. aksesuarlar gösterilebilmektedir. Ayrıca ilginç bebek odası modelleri arasında son trendlerden biri olan ev şeklinde ya da kaydıraklı, oyun alanı olan montessori yatakları da önerilebilmektedir

Bebek Odası Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Dünyaya gelecek bebeğinizin odasını hazırlamak sanırım en keyifli şeylerdendir fakat bir o kadar da yorucu bir süreçtir. Çünkü her şeyin en doğrusunu ve en iyisini seçmelisiniz. Bakalım minik meleklerin odası nasıl olmalıymış.

Öncelikle bebek odasının güzel ve şık olmasından önce rahat ve emniyetli olması daha önemlidir. Ona uygun odayı seçmekle işe başlamalıyız. Bebeğin gürültüsünden rahatsız olmamak için biraz uzak ama kontrol altında olması içinde kendi odamızdan uzağı seçmemeliyiz.

Oda doğu cephesinde olursa bu bebek için büyük bir avantaj olacaktır. Özellikle kuzey ve batı cephesinden uzak durulmalıdır. Çünkü kuzey cepheleri genelde soğuk ve nemli odalardır ayrıca nemden dolayı rutubetlenme de olası ihtimallerdendir. Batı cephesi ise geceleri sıcak olacağından bebek huzursuz olup uyanacaktır tabı doğal olarak sizin de uykunuz bölünecektir. Rahat havalandırma yapılma ve ışık alması açısından doğu cephesi daha kullanışlıdır.

Lüzumsuz fazla eşya ile oda doldurulmamalıdır. Bu hem annenin daha zor hareket etmesine sebep olacaktır hem de ilerde emekleme oyun oynama gibi durumlarda sıkıntı yaratacaktır.

Oda sıcaklığına dikkat edilmelidir. Sıcaklık 20 22 derecede idealdir. Bebekler daha hassastır soğuktan daha çabuk etkilenirler bu yüzden ne soğuk ne sıcak olacak şekilde uygun kararda olmalıdır. Ayrıca yeni doğan bir bebeğin solunum yolları çok hassas olduğundan ısıtıcıların üstüne su kapları koyulması gerektiğini söylemeliyim.

Oda zemininin doğal ve sıcak tutan bir malzeme olan ahşap ve mantar parkeler tercih edilmesinden yanayım.

Küçük Odalar İçin Home Ofis Dekorasyonu

Home ofis çalışmak, hem keyifli hem de son derece zor bir çalışma şeklidir. Eğer evden çalışıyorsanız çalışma odanızın dekorasyonu ekstra bir öneme sahip oluyor....

Evinize Şıklık Katacak Avize Modelleri Nelerdir?

Avize modelleri lüks görünümüyle albenisiyle aydınlatma araçları arasında en beğenilen modellerdir. Lüksün ve gösterişin simgesi olan avizeler aslında yeni bir icat değildir. Tarihin çok eski...

Balkonlara Bahçe Havası!

Bahçesi olmayanların dertlenmesine hiç gerek yok. Balkonlarda veya teraslarda da bahçe havası yaşatarak balkon keyfinizi arttırabilirsiniz. Balkonlara Bahçe Konforu Yazın şöyle bir şezlonga uzanıp rahatlamak, keyif...