Banyo Dekorasyonunda Duvar ve Zemin Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Banyo Dekorasyonunda Duvar ve Zemin Tercihi Nasıl Olmalıdır? Banyo İçin Önerilen Dekorasyon Fikirleri! Detaylar İçin...

Banyo dekorasyonu gerçekleştirilirken birçok kişi zemin ve duvarlar için fayans araştırmalarına girişir. Fakat banyo için önerilen dekorasyon fikirleri arasında fayans haricinde başka alternatifler de yer alır. Son zamanlarda banyo dekorasyonlarında oldukça popüler bir hale gelen zeminden tavana kadar fayans döşemesi, boyalara göre hem kullanımının, hem temizliğinin, hem de bakımının kolay olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Öte yandan son zamanlarda banyo zeminleri için yalnızca fayans önerilmiyor. Bunun yanı sıra yine görsellik bakımından çekici ve bakımı açısından da kolay olması sebebiyle ahşap ve beton zeminlerde önerilebiliyor. Aynı zamanda ev dekorasyonu için de tercih edilen bu tarz zeminler, dekorasyonunuza farklı bir hava da katıyor.

Minimal tarzda banyo dekorasyonu elde etmek isteyen ev sahipleri için de özellikle beton zeminler öneriliyor. Daha çok rüstik ya da klasik tarzda bir banyo dekorasyonuna sahip olmak isteyenlerin ise ahşap zemin tercih etmeleri gerekiyor. Söz konusu olan bu iki zemin çeşidi banyoda tercih edilebildiği gibi evin diğer alanlarının zemini için de tercih edilebiliyor.

Banyo dekorasyonlarında duvarlar için son zamanların trendleri arasında duvar kâğıtları da yerini alıyor. Hem neme, hem de suya dayanıklı olarak üretilen duvar kâğıtları, banyo duvarlarınız için harika bir alternatif olabilir.

Duvar kağıdının aksine banyo duvarınızda boya kullanmayı tercih ederseniz de, tercih edeceğiniz renklerin banyo ambiyansınıza etki edeceğini unutmamalısınız. Banyo duvarı için pek çok ev sahibi beyaz rengi tercih ederken, beyazın başka renklerle kullanılması da banyonuza oldukça farklı bir hava katacaktır.

2019 Çilek Bebek Odası Takımları

Çilek bebek odası takımları arasından yer alan Romantic Baby serisinde bebek yeni doğduğunda beşik özelliğinde olan yatak için, büyüdüğünde karyola olma özelliği katılmıştır.

Halı Seçiminin Püf Noktaları!

Evlerde dekorasyonun tamamlayıcısı halılar hem mobilyalarla hem de oturma gruplarıyla uyum içinde olmalıdır. İki seçenek vardır. Evlerde halı ya çok renkli ve dikkat çekici...

Bellona Fabio Yatak Odası Takımı İle Harika Ortamlar!

Bellona Fabio Yatak Odası Takımı – Türkiye'nin lider mobilya firmalarından bir tanesi olan Bellona, en iyi yatak odası dekorasyonunu hazırlamak isteyenlere müthiş bir yardım sunuyor. Yakın...