Balkonlara Bahçe Havası!

Bahçesi olmayanların dertlenmesine hiç gerek yok. Balkonlarda veya teraslarda da bahçe havası yaşatarak balkon keyfinizi arttırabilirsiniz.

Balkonlara Bahçe Konforu

Yazın şöyle bir şezlonga uzanıp rahatlamak, keyif yapmak ister insan. Bunun için bahçeli mekanlara koşar veya havuz sefası yapar. O kadar uzağa gitmenize gerek yok, evinizin balkonuna puflu bir oturma takımı veya ahşap bir köşe sediri koyarak şezlong etkisi yaratabilirsiniz. Üzerini de bolca minderle süslediniz mi tamamdır. Şezlong sandalyeler ile de benzer havayı yakalayabilirsiniz. Büyük bir balkona sahipseniz köşeye güzel bir salıncak yerleştirerek bahçe keyfi yaşayabilirsiniz.

Dikey Çiçek Dizimi

Balkonunuzun bir duvarına alt alta saksı çiçekler dizerek canlı bir görünüm yakalayabilir aynı zamanda bahçe havasını balkonunuza taşıyabilirsiniz. Sarmaşık cinsinde sarkan, yapraklı çiçekleri tercih ettiğinizde saksı aralarındaki boşluklar kapanacağı gibi, saksıdan taşan bitkiler duvarı süsler ve hoş bir görünüm oluşur.

Balkona Bahçe Seraları

Bahçelerde yapılan mini seraları balkonunuzda da uygulayabilirsiniz. Bitkilerinizi metal ve dört bir yanı camlı bir dolapta sergileyerek onların daha iyi ışık almasını sağlayabilirsiniz.

Balkona Gölgelik

Fazla güneş alan bir balkonunuz varsa gölgelik kullanarak pratik bir çözüm yaratabilirsiniz. Ahşap ya da ferforje pergolalar kurulması ve bakımı açısından biraz zorlu olsa da, uzman yardımıyla üstesinden gelerek balkonunuza şık bir görünüm katabilirsiniz. Tabi bu biraz masraflı olabilir. Dilerseniz tuval kumaştan bir şemsiye veya hareketli bir tente ile hem modern bir görünüm kazanıp hem de daha pratik bir çözüm üretebilirsiniz