Bahçe ve Terasları Evin Cazibe Merkezi Haline Getirebilmek İçin İpuçları!

Bahçe ve Terasları Evin Cazibe Merkezi Haline Getirebilmek İçin İpuçları! Ahşap Çitlerle Çevirmek! Bistro Takımı! Detaylar İçin…

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki balkon ve teras dekorasyonu bahçeli müstakil konutlarda yapılabildiği gibi, binaların bodrum katlarındaki bahçe ve avlularda da yapılabilir. Ayrıca bu alanlara koyulan masa veya koltuk takımları sayesinde yaşam alanlarını genişletilebilmek de mümkündür.

İşte bahçelerinizi teraslarınızı, balkonlarınızın ev dekorasyonunuzun cazibe merkezi haline getirebilmek için ipuçları…

  • Ahşap Çitlerle Çevirmek

Bahçelere en çok yakışan dekorasyon fikirlerinden biri bahçe duvarlarını ahşap çitlerle çevirmektir.  Özellikle de mahremiyete önem veren aileler için ideal bir fikir olan ahşap çitler, bu açık alanlara oldukça sıcak bir hava katıyor.

  • Bistro Takımı

Bahçe ve terasların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan Fransız bistro takımları, sade ve şık bir dekorasyon elde etmenizi sağlar. Açık hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan bu ürünler, bahçe ve teras dekorasyonu için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

  • Bahçenin Orta Yerinde Bir Oturma Odası

Eğer ki yeteri kadar büyük olan bir bahçeye ve elbette ki gerekli tüm izinlere sahipseniz, bahçenizin tam ortasında, şöminesinden televizyonuna ve şık bir koltuk takımına varana kadar oldukça şık ve modern bir oturma odası dekore edebilirsiniz.

  • Karışık Ürünler ile Rustik Esinti

Ahşap, taş, metal ve beton gibi birbirinden farklı ürünleri karıştırarak bahçe ya da terasınızda oldukça ilginç ve hatta rustik bir tarz elde edebilirsiniz. Açık hava alanlarını dekore ederken yalnızca tek bir mobilya ya da malzeme kullanabileceğiniz örnekteki gibi birçok ürünü birbirine katarak müthiş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

  • Tamamen açılabilen Kapalı Balkon

Tamamen açılıp kapanabilen cam kapılar sayesinde modern bir dekorasyon elde ederken ayrıca bu alanları hem kış bahçesi, he de yaz bahçesi haline getirebilirsiniz.

Düz Duvar Kâğıdı Modelleri!

Duvar kâğıdı seçerken dikkate değer modellerden biri de düz duvar kâğıdı modelleridir. Bütün duvar kâğıdı modelleri belli tarzların ürünleridir. Bu tarzlardan yola çıkılarak tasarlanan modeller doğru...

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri: Dekoratif Örtü Modelleri ve Yapımı!

Dekoratif örtü modelleri son yıllarda bayanların evlerde daha fazla tercih etmiş olduğu modeller olarak bilinmektedir. Evlerde de çok kolay şekilde yapılabildiği gibi aynı zamanda da firmalar bu konularda sizlere özel üretimlerle yardımcı olmaktadır.

Sade Salon Dekorasyonu Fikirleri İçin 3 Örnek!

Salonlar, evlerimizin sık kullanım alanlarından biri olmakla birlikte, kişiliğimizi yansıtan birer vitrin  gibidir. Konuklarımızı ağırladığımız ve aile fertleriyle bir araya geldiğimiz salonlar, evin en geniş alanlarına sahiptir.