Bahçe ve Terasları Evin Cazibe Merkezi Haline Getirebilmek İçin İpuçları!

Bahçe ve Terasları Evin Cazibe Merkezi Haline Getirebilmek İçin İpuçları! Ahşap Çitlerle Çevirmek! Bistro Takımı! Detaylar İçin…

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki balkon ve teras dekorasyonu bahçeli müstakil konutlarda yapılabildiği gibi, binaların bodrum katlarındaki bahçe ve avlularda da yapılabilir. Ayrıca bu alanlara koyulan masa veya koltuk takımları sayesinde yaşam alanlarını genişletilebilmek de mümkündür.

İşte bahçelerinizi teraslarınızı, balkonlarınızın ev dekorasyonunuzun cazibe merkezi haline getirebilmek için ipuçları…

  • Ahşap Çitlerle Çevirmek

Bahçelere en çok yakışan dekorasyon fikirlerinden biri bahçe duvarlarını ahşap çitlerle çevirmektir.  Özellikle de mahremiyete önem veren aileler için ideal bir fikir olan ahşap çitler, bu açık alanlara oldukça sıcak bir hava katıyor.

  • Bistro Takımı

Bahçe ve terasların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan Fransız bistro takımları, sade ve şık bir dekorasyon elde etmenizi sağlar. Açık hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan bu ürünler, bahçe ve teras dekorasyonu için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

  • Bahçenin Orta Yerinde Bir Oturma Odası

Eğer ki yeteri kadar büyük olan bir bahçeye ve elbette ki gerekli tüm izinlere sahipseniz, bahçenizin tam ortasında, şöminesinden televizyonuna ve şık bir koltuk takımına varana kadar oldukça şık ve modern bir oturma odası dekore edebilirsiniz.

  • Karışık Ürünler ile Rustik Esinti

Ahşap, taş, metal ve beton gibi birbirinden farklı ürünleri karıştırarak bahçe ya da terasınızda oldukça ilginç ve hatta rustik bir tarz elde edebilirsiniz. Açık hava alanlarını dekore ederken yalnızca tek bir mobilya ya da malzeme kullanabileceğiniz örnekteki gibi birçok ürünü birbirine katarak müthiş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

  • Tamamen açılabilen Kapalı Balkon

Tamamen açılıp kapanabilen cam kapılar sayesinde modern bir dekorasyon elde ederken ayrıca bu alanları hem kış bahçesi, he de yaz bahçesi haline getirebilirsiniz.

Modern Şık Oturma Grubu Modelleri

En güzel oturma grubu modelleri, modern koltuk takımları, 2016 oturma grubu örneklerini sizler için inceledik... Modern oturma grubu modelleri örnekleri - Bir evin temel mobilya ihtiyaçlarının...

Yaşam Alanı Dekorasyonu için Fikirler

Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Örnekleri, Oturma odası dekorasyon fikirleri, 2020 ev dekorasyon önerilerini bu sayfamızda sizler için bir araya getirdik... Yaşam Alanı Dekorasyon Örnekleri - Merhabalar...

Türk Firmadan Huzur Dolu, Modern Bir Aile Evi: Konsept Konut Projeleri!

Sitemizin bugünkü konuğu ülkemizden bir iç mimarlık firması olan Hebart'ın komple dekorasyonunu gerçekleştirdiği, Sinpaş Lagün evlerinde bir villa.