Bahçe Tente Modelleri!

Bahçe Tente Modelleri | Otomatik Tentelerle Zahmetsiz Gölgelikler, Sabit, Pergola, Körüklü, Çift Açılır Modeller! Detaylar İçin...

Bahçe tente modelleri genelde renk olarak çeşitlilik göstermektedir. Model ve işlev bakımından çoğu birbirinin aynısıdır. Fakat bazı tenteler kamelya adıyla da kullanılmaktadır. Onlarda çok daha farklı modeller ile karşılaşmaktayız. Tam olarak tentenin ne olduğuna değinirsek, bir tür kumaştır. Naylon, branda gibi su geçirmez bezlerden yapılan tentelerin başka özellikleri de vardır. modern bir çeşit çadır gibi düşünebiliriz aslında. Bahçelerde boydan boya uzanan tenteleri görmüşüzdür. Ya da gittiğimiz kafelerde özellikle bahçe bölümlerinde boydan boya uzanan tentelerle karşılaşmışızdır. Bu tentelerin spot lambası özelliği de vardır. ışıklandırma yapılabilir. Açıp kapatması otomatiktir. Motorlu olup bir kumanda yardımında dilediğince açılıp katlanabilir. Bu tarz tentelerle sıkça karşılaşmaktayız.

Bunların dışında evlerin bahçelerinde dekoratif olarak kullanılan tenteler de vardır. Bunlar modern çardaklardır aslında. Bir çeşit gölgelik görevi görürler. Evlerin bahçelerinde kullanılan tenteler genelde kare şeklinde ve çap olarak küçüktür. Bir adet masa sandalye takımı sığacak şekilde bir çapa sahiptir.

Otomatik Tentelerle Zahmetsiz Gölgelikler

Bahçelerde istediğiniz mekâna istediğiniz zaman geçebilmek için o alanın yeterince gölgelik olması gerekmektedir. İstenilen düzeyde gölge oluşturmak her zaman mümkün olmayabilir. Otomatik tente modelleri ile istediğiniz alanı rahatça gölgelendirebilirsiniz. Üstelik çardak görünümünde olup otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Motorlu olup bir kumanda yardımıyla açılıp kapanmaktadır. Bahçelerinizin en güzel köşelerini ya da alanlarını bu tenteler ile süsleyebilirsiniz. Oturma gruplarınızın ya da masa ve sandalye takımınızın büyüklüğüne göre bu tenteleri kullanabilirsiniz. Tente almadan önce kullandığınız masaların ve koltukların büyüklüğünü gözden geçirmeniz gerekir. Otomatik açılır ve katlanır olması hem daha düzgün görünmesini sağlar hem de kullanım kolaylığı sağlar. Düzgün bir şekilde sistemli olarak açılır ve kapanır. Otomatik tente modelleri zahmetsizdir.

Neden tente diyenler için kumaşının orijinal oluşundan bahsedebiliriz. Su geçirmez kaliteli kumaşlar aynı zamanda güneş ışığına karşı da dayanıklıdır. Bunlar güneşten korunmak için özel olarak üretilen kumaşlardır.

Sabit Tente Modelleri

Tenteler bilindiği gibi genelde motorlu yani otomatik ve açılır kapanır özelliktedir. Ancak evlerin teras ve balkonları için sabit tenteler de satılmaktadır. Özellikle balkon demirlerine uygulanan tenteler çok yaygındır. Yine teraslar için de tente kullanılır. Çünkü bu kumaş çok kaliteli ve güneş ışığına karşı koruyucu özelliktedir. Aynı zamanda yağmur ve yağıştan da korunmak için yine tenteler tercih edilir. Açık alandaki eşyalarınızı koruyacak en iyi ürün tente kumaşlardır.

Renklerine gelince tenteler genelde çizgili ya da tek renktir. Mavi beyaz, sade mavi, sarı beyaz, kırmızı, yeşil beyaz gibi renkleri vardır.

Pergola Tente Modeli

Kafe ya da çay bahçesi gibi yerlerde kullanılan boydan boya uzun ve geniş alanları kaplayan tentelerdir. Bu tarz tenteler genelde otomatik olarak açılır ve kapanır. Aynı zamanda ışıklıdır. Akşam vakti tavan görevi yapan tente üzerindeki ışıklar yanmaya başlar.

Kafelerin iç kısımlarında sigara içmek yasak olduğu için dışarıya tente örtüyle bahçe kısmı oluşturulur. Akşam vakti ışıkları da yakılan tenteler hem tavan vazifesi görür hem de ışıklandırma için önemlidir. Gündüzleri ise güneş ışığına karşı gölgelik olarak kullanılır. Üstelik kolayca ve otomatik olarak açılıp kapandığından hiçbir meşakkati yoktur.

Eğer bahçelerinizde havuz varsa ve bunu kapatmak istiyorsanız pergola tente modellerini bu amaçla kullanabilirsiniz. Gayet şık bir şekilde havuzunuzu kapalı hâle getirebilirsiniz. Aynı zamanda pergola tenteler kış bahçesi için de oldukça elverişlidir. Hem korumalı hem de istenirse ışıklandırma da kullanılabilir. Kışın kullanamadığımız yeşil ve bahçeli alanları tente ile örtüp kullanabiliriz. Bu ve bunun gibi durumlarda tenteler yardımımıza koşuyor. Hem daha dekoratif hem de daha kullanışlı bahçeler için tenteler vazgeçilmez gölgelikler olarak kullanılmaya devam ediyor.

Körüklü Tente Modelleri

Bahçe tente modelleri renk, işlev ve kullanım alanı açısından çeşitlilik gösteriyor. Yine körüklü tente modelleri de farklı ve estetik görünümlü dekoratif modellerdir. Bu modeller karpuz diye de bilinir. Genelde pencere önlerine uygulanır. Görüntü olarak estetik bir hava katar ve aynı zamanda gölgelik olarak kullanılır. Canlı renklerden ya da bej renkli bir tente ile bu körüklü modeller kullanılabilir.

Çift Açılır Tente Modelleri

Bahçe tente modelleri arasında en yaygın olarak kullanılan ve belki de işlevselliği en yüksek olanlar bu tente modelleridir. Çünkü metal ayaklı olan bu modeller her iki yana açılır ve daha fazla alanı korur. Bahçelerde bu tarz tenteler oldukça şık ve dekoratif durur. Her iki yana açılması sebebiyle bir çeşit çardak görünümündedir. Renkleri ve ekstra aksesuarlarıyla oldukça dekoratif duran bu modellerin açık renklileri daha zarif durmaktadır.

Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri!

Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu – Sadе ama konforlu, basіt ama şık görünümlü tаrz оlan сountrу tаrzı ѕizler de evlerinize taşıуabilirsiniz. Bіraz klаsik tarzdan izler taşıyan...

Harika Doğtaş Genç Odası Takımları ve Tasarımları!

Çocuğunuz için yeni bir oda dekorasyonu mu hazırlayacaksınız? O halde siz de kesinlikle Doğtaş üretimlerinden faydalanmalısınız. Doğtaş, çocukların ihtiyaçlarını yine çok iyi süzmüş ve ortaya...

2020 Yepyeni Modern Vestiyer Modelleri!

2020 vestiyer modelleri tasarımları mobilyaları görselleri fikirleri tavsiyeleri fiyatları Ev mobilyasının demirbaş modellerinden biri olan vestiyer modelleri günümüz de en şık ve modüler tasarımları ile...