Bahçe Şemsiyesi Modelleri!

Bahçe Şemsiyesi Modelleri | Ampul Şemsiyeler ile Daha Modern Bahçeler, Rengârenk Plaj Şemsiyeleri, Teleskopik ve Standart! Detaylar İçin...

Bahçe şemsiyesi modelleri ile daha serin bir yaz geçirebilirsiniz. Hâliyle bahçenizin her tarafını ağaçlarla donatamayabilirsiniz. Bunu yapsanız bile bir ağacın ortalama ömrü düşünüldüğünde ille de özel bir gölgelendirmeye ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca büyük bir ve havuzlu bir bahçenin havuz şemsiyesi de olması gerekiyor. Tasarımlar bazen o kadar ileriye gidiyor ki çardak görünümünde şemsiyeler üretiliyor. Bazıları gölge etsin yeter dedirtirken bazıları hakikaten size kendinizi özel hissettiriyor. Bu gösterişli modeller dekoratif bahçelerde daha çok tercih ediliyor.

Şemsiyeler portatif ürünlerdir. Çardaktan ve diğer gölgeliklerden farklı olarak istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. İster havuz başında ister piknikte ister plajda isterse dilediğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Katlanabilir özelliği sayesinde belki en portatif ve kullanışlı gölgelik şemsiyelerdir.

Güneş ışınlarının kalıcı zarar verme riski düşünüldüğünde şemsiye kullanımının önemi artmaktadır. Güneşten gelen zararlı ışınlar ciltte kırışıklığa, lekelenmeye ya da çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Bu nedenle güneşten gelen ışınlara çok fazla maruz kalmamak için şemsiye kullanımına özen göstermek gerekir.

Yaygın olarak kullanılan bahçe şemsiyesi modelleri aparatlarına baktığımızda bir su bidonu, metal çubuk ve şemsiyeden oluştuğunu görmekteyiz. Su bidonunun görevi ağırlık yaparak şemsiyeyi taşımaktır. Su bidonunun ebatları ve hacmi şemsiyenin ağırlığına göre değişiklik gösterir. Bu şemsiyeler tamamen katlanabilir ve taşınabilir özelliktedir.

Ampul Şemsiyeler ile Daha Modern Bahçeler

Bu şemsiyeler diğer şemsiye modellerine göre biraz daha şık durmaktadır. Yandan direkli şemsiyeler diye de bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi diğer şemsiyelerdeki ortada bulunan direkler bu tarz şemsiyelerde yanda bulunur. Ayrıca bu şemsiyelerin bidon özelliği de yoktur. Bu şık ve modern şemsiyeler tekerlekli ve frenlidir. Bu nedenle istediğiniz yere kolayca taşıyabilir ve istediğiniz yerde konaklatabilirsiniz. Tekerleklerin şemsiyeyi yerinden oynatma riskine karşılık frenleme sistemi kurulmuştur. Özellikle bahçe masalarının üstüne bu tarz şemsiyeler kurulmaktadır. Hem daha modern görünen bu şemsiyeler aynı zamanda yandan direkli olduğu için de masaların düzenine ayak uydurabilmektedir.

Yandan direkli bu modern ve şık şemsiyelerin çeşitli renkte olanları mevcuttur. Bej renginde olanlar bahçelere daha fazla uyum sağlamakta ve şıklık konusunda bir adım öne çıkmaktadır.

Bu bahçe şemsiyelerini alırken kumaşının kalitesine dikkat edilmelidir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu nitelikte olmasına dikkat edilmelidir. Kaliteli kumaştan ve mümkün olduğunca telafi edilebilir olması gerekmektedir. Yıpranma ya da bozulma durumunda hemen yenilenmelidir. Cilt sağlığı ve çeşitli hastalıklardan korunmak için bu şemsiyelerin kumaşının yıpranmamış olması gerekir.

Rengârenk Plaj Şemsiyeleri

Plaj şemsiyeleri ince metal bir direk üzerine branda ya da güneş ışığını geçirmeyen kumaşla ortaya çıkan şemsiyelerdir. Diğer market şemsiyelerine benzeseler de onlara göre daha şık ve hoş bir görünümü vardır. Bu şemsiyelerin çeşitli renkli modelleri plajlarda kendini göstermektedir. Ortadaki metal direk oldukça incedir. Bu da şemsiyenin çok şık ve zarif durmasına sebep olur. Bahçelerde ve çimlik alanlarda da sıkça kullanılmaktadır.

Teleskopik Şemsiyeler

Birçok otel, kafe ve restaurantın kullandığı teleskopik şemsiyeler şık ve sağlam duran şemsiyelerdir. Tepe kısmı kubbe görünümünde olup birçok otel ve kafe tarafından en çok tercih edilen ürünlerdendir. Teleskopik şemsiyelerin direkleri genelde ortada durur. Sağlamlığı bakımından sıkça tercih edilen ürünlerdendir.

Standart Bahçe Şemsiyeleri

Bahçe şemsiyesi modelleri arasında birkaç belirgin model vardır aslında. Bahçe şemsiyesi, plaj şemsiyesi ya da havuz şemsiyesi diye net çizgilerle ayrılmaz. Bahçe şemsiyeleri çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bunların market şemsiyesi tarzında olanları, su bidonu ile durdurulanları, tekerlekli olanları ve toprağa saplanan modelleri mevcuttur. Bu modeller hem bahçelerle hem de piknik alanlarında ya da plajlarda kullanabilirsiniz. Fakat bahçenizde en şık durabilecek şemsiye modelini öğrenmek isterseniz ampul şemsiyeler ile daha şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Tıpkı bir masa lambası görünümünde olan bu ampul şemsiyeler masaların üstüne yandan eğilir. Böylece masadaki düzeni etkilemez. Masayı bozmaz. Şık masa ve sandalye takımlarınıza kolaylıkla uyum sağlayabilen bu şemsiyelerden mutlaka edinmelisiniz.

Bahçe şemsiyelerinin şekil bakımından da çeşitleri vardır. Kare bahçe şemsiyeleri, yuvarlak şemsiyeler, çokgen şeklinde bahçe şemsiyesi modelleri olmak üzere çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Ortadan direkli şemsiyeler bazen gölgeden yeterince istifade etmeyi zorlaştırabiliyor. Bu nedenle özellikle masalar için pek uygun düşmeyebiliyor. Gölgeden en iyi şekilde istifade etmek için yine ampul şemsiyeler en doğru tercih olacaktır.

Şemsiye seçiminde bahçenin durumu, büyüklüğü ve dekorasyonu da önemli olabiliyor. Dekoratif bahçeler için mutlaka aynı şıklıkta bir şemsiye seçilmelidir. Şıklığı sağlayan iki unsur vardır. Renk ve model. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak doğru seçimler yapabilirsiniz.

Konferans Koltukları!

Büyük iş yerlerinde konferans salonları genellikle vardır. Büyük veya küçük konferans salonları çalışan sayısına veya yapılacak aktivitelere göre düzenlenir. Salonların başlıca ürünleri koltuklardır. En...

Ofis Dekorasyonu İçin 6 Öneri!

Hayatımızın büyük bir bölümünü çalışarak geçiriyor olmamız sebebi ile ofis dekorasyonu için 6 öneri daha rahat bir çalışma hayatına sahip olmanız bakımından daha büyük...

Bordo Renkli Mutfak Dekorasyonu Modelleri!

Bordo Renkli Mutfak Dekorasyonu Modelleri – Yeni sezonda yeni mutfak dekorasyonu arayanlardan mısınız? Yeni bir mutfak dekorasyonu için son yıllarda tercih edilen birçok renk olduğu gibi...