Bahçe Sehpası Modelleri!

Bahçe Sehpası Modelleri | Polipropilen Sehpalar, Rattan Sehpalarla Stilinizi Yansıtın, Sert Plastikten Bahçe Sehpaları, Ahşap Sehpalar! Detaylar İçin...

Bahçe sehpası modellerinden önce bahçe tasarımı ve bahçenin yerleşim aşaması bazen uzun sürer. Büyük ve geniş bahçelerde özel çalışma da yapılabilir. Peyzaj mimarisinden yararlanarak şık ve hoş bir bahçe tasarlanabilir. Bu tasarımı uygulamaya koyarken çeşitli stiller kafamızı karıştırabilir. Aslen söz konusu bahçe olduğunda hemen her stil ilgimizi çekebiliyor. Hoşumuza gidiyor. Fakat önemli olan zaman geçtiğinde ortama alıştığımızda o stili benimseyebilecek miyiz? Hâlâ eski cazibesini koruyor olacak mı? Henüz bir stil sahibi olmamış kişiler genelde dekorasyon ve moda konusunda kararsızdır. Her güzellik de kafasını karıştırır. Oysa tarzınız oluştuysa neyi sevip neyi sevmeyeceğinizi hemen ifade edebilirsiniz. Seçenekleri bir anda azaltabilirsiniz. Bu da hem zaman bakımından size yardımcı olur hem de kısa sürede istediğiniz bahçeye kavuşursunuz.

Polipropilen Sehpalar

Bahçe mobilyaları kullanılan ürün ve ortaya çıkan modeller bakımından çeşitlilik gösteriyor. Bu çeşitlilik seçim imkânı sağlıyor. Daha fazla kişiye hitap etmeye başlıyor. Bahçe sehpası modelleri genelde oturma grubunuzla uyumlu seçiliyor. Yani siz bambu oturma grubu aldıysanız sehpanız da genelde aynı oluyor. Polipropilen sehpa aldıysanız da yine diğer oturma gruplarınız da polipropilen olabilir. Bu modeller plastik görünümündedir. Özellikle bahçeler açık alanlar olduğu için ahşap ürünler yıpranmaya müsaittir. Ahşap ürünler için özel bakım ürünleri ve yağları kullanmak gerekir. Polipropilen sehpalar ise yağmur ve güneşten fazla etkilenmez. Oldu da yağmur altında kaldı ya da başka sebeplerden dolayı temizlenmesi gerekiyor diyelim. Bir bezle basitçe temizleyebilirsiniz. Özellikle Rattan görünümlü polipropilen sehpalar ile hem şıklığı yakalarsınız hem de daha uygun fiyata kullanımı kolay sehpalara kavuşursunuz. Bu anlamda polipropilen sehpalar görüntü olarak da beklentileri oldukça karşılayan modellerdir. Ürünün gümüş, siyah, beyaz, kırmızı ya da sarı gibi renkleri de mevcuttur. Bu renk seçenekleriyle ve Rattan görünümüyle belki de tercih listenizin en başında gelebilecek ürünlerdir.

Rattan Sehpalarla Stilinizi Yansıtın

Bir bahçe tasarlarken öncelikle doğanın tadını çıkarmayı arzularız. Doğadan maksimum şekilde faydalanmak için de yeterince ağaçlandırma ve çimlendirme yapmamız gerekiyor. Mümkün olduğunca düzenli ve planlı ağaçlandırma ve yeşillendirme yapmak gerekir. Doğadan aldığımız temiz hava günün yorgunluğunu atmamıza yardım eder. Bu nedenle bahçenin insanı kendine çeken bir düzeni olmalıdır. Bahçe mobilyaları da buna katkıda bulunmalıdır. Oturma grubundan banklara, sehpalara, puflara kadar her şeyin dekoratif olarak yerleştirilmesi gerekir. Bu konuda genelde tercih olarak ilk sırayı Rattan sehpalar alır. Rattan oturma gruplarıyla uyumlu Rattan sehpaları tercih etmeniz çok doğaldır. Oturma grubu ve sehpa uyumunu böylece yakalamış olursunuz. Rattan sehpalar örme görünümlü ve çok şık duran sehpalardır. En lüks bahçe mobilyalarındandır.

Sert Plastikten Bahçe Sehpaları

Bahçe dekorasyonunda ve kullanışlılık söz konusu olduğunda en çok göze çarpan ürünler sert plastikten yapılan ürünlerdir. Bu ürünler görüntü itibariyle karşıdan ahşap gibi dururlar. Çeşitli renklerde üretimi yapılmaktadır. Genelde yüksek ve masa tipinde olan bu sehpalar çok amaçlı olarak kullanılabilir. Yerine göre masa gibi yerine göre yüksek sehpa olarak kullanılan bu ürünler ortamın tamamlayıcısı olarak her zaman önceliklidir. Özellikle koyu renkli sert plastik sehpalar ortama ağır bir duruş ve hava katmaktadır. Özellikle kalabalık ailelerde ve temizlik, bakım gibi işlerin zor olduğu durumlarda bu tarz sehpa ya da masa ve sandalyeler tercih edilmektedir.

Ahşap Sehpalar

Bahçe sehpası modelleri içinde doğaya en çok yakışan diğer bir ürün ahşap sehpalardır. Çam ya da kayın ağacı gibi ağaçlardan üretilen bu sehpalar şık ve elit bir görünümle görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu hayranlık doğal renkleri ve modellerinden kaynaklanıyor. Ahşap her zaman modası geçmeyen bir üründür. Her dönemin dekoratif çizgilerine muhakkak uyum gösterebiliyor. Bu nedenle ahşap oturma grubunuza uygun bir ahşap orta sehpa seçebilirsiniz. Fakat ahşap ürünler zamanla yıpranabiliyor ve doğa koşullarından sıkça etkileniyor. Yine de klasik ürünler arasında yerini almış durumdadır. Üstelik ahşap oturma gruplarında kullanılan minderlere göre hem modern hem de geleneksel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Doğal olarak ahşap sehpayı da bu modellerle kullanmanız gerekir.

Görüldüğü gibi sehpalar genelde oturma gruplarınızın modeline ve ham maddesine uyum sağlamaktadır. Seçeceğiniz sehpa genelde oturma gruplarıyla birlikte belirlenir. Fakat siz yine de sehpanızı değiştirip istediğiniz bir modeli seçebilirsiniz. Ya da ekstra ortamlarda kullanmak için sehpa almak istediğinizde mevcut oturma grubunuzdan bağımsız düşünebilirsiniz.

Sehpaların kare, dikdörtgen ve yuvarlak modelleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen dikdörtgen sehpalardır. Hem daha fazla alana sahiptir hem işlev bakımından uygundur. Siz de bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Bahçe Çiçek Modelleri ile Bahçelerinizin Havası Değişsin!

Bahçe çiçek modelleri dekoratif bahçelerin dizaynı için çok önemlidir. Büyük bahçeler rastgele çiçeklendirilmek yerine iyi bir peyzaj çalışmasıyla bütün çiçek ve yeşillikler doğru alana yerleştirilmelidir....

2020 Pierre Cardin Bebek Odası Takımları

Pierre Cardin, aileye yeni katılan minik üyeler için, birbirinden şık, güvenli ve kaliteli bebek odası takımları sunmaktadır. Pek çok ailenin öncelikli tercihleri arasında yer alan Pierre Cardin bebek odası, bebeklerin bünyesine uyum sağlayacak ve sağlığına zarar vermeyecek kaliteli ve güvenli malzemelerden üretilmektedir.

Kış Aylarında Bahçe Keyfi

Havaların soğumaya başlaması, bahçe keyfi yapmanıza engel değil. Eğer bahçeli veya büyük balkonlu bir eviniz varsa, küçük dokunuşlarla kışın dahi açık havada oturma keyfini...