Bahçe Masası Modelleri!

Bahçe Masası Modelleri | Zevkinize Uygun Bahçe Masası Modelleri | En Kullanışlı Bahçe Mobilyası: Plastik Ürünler mi? Detaylar İçin...

Bahçe masası modelleri tercih edilirken kişisel zevkler ve evinizin konumu çok önemlidir. Bahçe mimarisinden ev mimarisine kadar pek çok faktör bu konuda belirleyici olabiliyor. Bütün bunların temelinde de sizin kişisel zevkleriniz ve tarzınız vardır. Stil sahibi bir kişiyseniz seçim yapmakta zorlanmazsınız. Daha çok sizi yansıtan modellere yönelirsiniz. Bahçe dekorunuzu oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Evinizin mimarisi ve dekorasyonu ile bahçeninki aynı doğrultuda olmalıdır. Son derece modern bir dekorasyonu olan bir evin tamamen farklı düzenlenmiş bahçesi uyumsuz görünecektir. Bu nedenle ikisinin stil bakımından birbirine yakın olmasına dikkat edilmelidir.

Bunun dışında bahçenin bulunduğu alan da önemlidir. Toprağın yapısı ve arazi yapısının eşyaların yerleşimine ne kadar uygun olduğu gözlenmelidir. Çünkü arazi yapısı eşyaların yerleşimini etkilemektedir. Bütün bu noktalara dikkat ederek doğru tercihlerle bahçenize hoş tasarımları uygulayabilirsiniz.

Zevkinize Uygun Bahçe Masası Modelleri

Bahçe masası modellerini seçerken bilinçli davranmak gerekir. Açıkçası kimse sizin tercihlerinizi eleştiremez. Fakat bilinçli davranmak ve tarz bir bahçe oluşturmak istiyorsanız bahçe tarzlarını gözden geçirmeniz gerekir. Akdeniz tarzı mı istiyorsunuz, Doğal bahçe mi istiyorsunuz, Zen tarzı mı istiyorsunuz, Japon tarzı mı istiyorsunuz? Bütün bu seçeneklerin arasından hangisi size daha yakınsa ona göre karar vermelisiniz.

Tarzınızı belirledikten sonra bahçe mobilyalarına karar vermeniz gerekiyor. Bahçe mobilyaları stil bakımından çeşitlilik gösteriyor. Bu çeşitliliğin içinden en rahat modelleri seçmeniz doğru bir seçim olacaktır. Çünkü tek başına şıklık yeterli olmuyor. Hem şık hem de rahat ve konforlu modelleri tercih etmeye özen göstermek gerekiyor. Zaten bahçeler evden kendimizi atmak istediğimizde, biraz olsun huzur ve temiz havaya ihtiyaç duyduğumuzda sığınak yerlerimiz olur.

Bahçe mobilyalarının malzemesine çok dikkat edilmelidir. Genelde tik ağacından yapılan masa ve sandalye grupları tercih edilir. Rattan bitkisinden örülen masa ve sandalye, sehpa grupları da vardır. Bu bir ağaç değil sarmaşık bitki türüdür. Bahçe mobilyasında diğer bir seçenek ise bambu gruplardır. Yine en çok adını duyduğumuz ve sık tercih edilen ürünlerdir. Bambu bir tür kamıştır. Tik ağacından yapılanlar da kendi içinde farklı farklıdır. Rattan sarmaşığından yapılan mobilyaları tercih edecekseniz görüntü olarak da lekesiz ve düzgün olmasına dikkat edilmelidir.

Bahçe mobilya grupları arasından en uygun bahçe masasını bulmak için hem dayanıklı hem de şık olmasına dikkat etmek gerekir. Masalar bahçede uzun süre açık havada kalacağından gün ışığından ve yağıştan önemli ölçüde etkilenebiliyor. Hâliyle keyifle aldığınız mobilyaları kısa sürede yıpranmış görmek istemezsiniz. Bu nedenle bahçe mobilyası ve masası seçerken dikkatli olmak gerekiyor.

En Kullanışlı Bahçe Mobilyası: Plastik Ürünler

Plastik bahçe mobilyaları en yaygın ürünlerdir. Genelde soğuk ve sıcağa karşı plastik ürünleri tercih ederiz. Yağmurdan etkilenmez. Bahçede dışarıda kaldığında zarar görmez. Ayrıca beyaz daha sık kullanılmakla birlikte çeşitli renkleri de mevcuttur. Büyük ve geniş bir bahçe için lüks ya da şık bir görünüm istiyorsanız elbette Rattan, tik ve bambu modellerden seçmeyi tercih edeceksiniz. Ama genel olarak bakıldığında en pahalı ürünler bunlardır. Hem pahalı hem de bakımı zordur. Tik ağacından yapılan mobilyalar çok hoş görünümlü olmakla birlikte güneşe karşı ve yağmura karşı dayanıksızdır. Bu durumu önlemek için bu mobilyalara özel bakım yapılır. Fakat her zaman bakım yapmak meşakkatli gelebilir. Bu nedenle bahçe mobilyasında en kullanışlı ürünler plastik ürünlerdir. Hem renk seçenekleri boldur hem de temizlemesi kullanımı kolaydır. Yağmurda kalan plastik mobilyaların silinerek temizlenmesi çok kolaydır. Aynı durumdaki tik ağacından yapılan bir mobilyanın hasar görmesi kaçınılmazdır. Belli dönemlerde bakım yapılması gerekir ve bu bakım aksadığında yıpranmaya başlar.

Bahçe Masalarınızla Şık Bir Ortam

Görüldüğü gibi çeşitli mobilya ürünleriyle bahçenize şıklık katabilirsiniz. Pek çok kişinin hayali Rattan mobilya grupları ve bahçe masasını kullanmaktır. Ayrıca Rattan bitkisinden orta sehpalar da oldukça şık duruyor. Oturma köşesine masa yerine orta sehpa da kullanabilirsiniz. Özellikle dinlenme, hoş vakit geçirme ve kitap okuma için ayrılan bölümlere Rattan bitkisinden yapılan ürünler çok yakışmaktadır.

Tik ağacından yapılan bahçe masalarına baktığımızda masanın modeli ve şeklini kullanacağımız alana göre belirlemeliyiz. Tek masa mı kullanacağız yoksa oturma için ayrı ve yemek için ayrı mı? Bu soruların cevabına göre bir karar vermemiz gerekiyor.

Esasen tik ağacından ve Rattan bitkisinden yapılan bahçe masaları ve mobilyaları daha çok büyük ve dekoratif bahçelerde kullanılıyor. Çünkü maliyeti çok yüksek. Hem alımı hem de bakımı çok zor.

Bahçe masası modelleri ve bahçe dekorasyonu konusunda bu bilgilerden yola çıkarak bir seçim yapabilirsiniz. Bahçe masası satın almak istiyorsanız sağlamlığa ve konfora önem veriniz.

2020 Yılının Moda Halı Modelleri

2020 Yılının Moda Halı Modelleri Halı ve kilimler, evlerimizin en önemli dekorasyon malzemelerinden biridir. Diğer eşyalarla uyumlu seçilmiş gösterişli bir halı, ev veya diğer iç...

Evden Eve Taşınacaklar İçin Demontaj Önerileri

Evden eve taşınırken birkaç parçadan oluşan büyük ve ağır mobilyaların taşınması bir hayli zor olur. Bu noktada akla ilk olarak demontaj işlemi gelir. Bu tür...

En Güzel Bellona Oturma Grubu Kombinleri!

Yeni evlenen ya da evini dekore eden herkes ev dekorasyonunun kusursuz ve muhteşem görünmesini ister. Bellona’nın birbirinden güzel oturma grupları kusursuz bir oturma odası...