Bahçe Direkli Aydınlatma Modelleri!

Bahçe Direkli Aydınlatma Modelleri, Ağaç Bahçe Direkli Aydınlatma Modelleri ile Rengârenk Bahçeler| Detaylar İçin...

Bahçe direkli aydınlatma modelleri günümüzde aydınlatmanın yanında estetik açıdan da oldukça önemlidir. Çünkü her bir model ayrı bir tarzı yansıtır. Bu ürünleri hepimiz az çok kullanırız. Fakat geniş ve bahçeli evi olanlar için aydınlatma araçlarının seçimi daha profesyonelce yapılmalıdır.

Çeşitli çiçek, ağaç ve çim gibi bitkilerle özenle süslediğiniz bahçelerden yaz aylarında yeterince istifade etmek isteyeceksiniz. Gün boyu doğanın ve temiz havanın tadını çıkarıp veranda ya da kamelyanızda elbette iyi vakit geçirebilirsiniz. Fakat yaz akşamlarının yeri gündüze oranla daha farklı ve özeldir. Ayrıca sağlıklı iletişim, rahat ve huzurlu bir ortam ancak iyi bir aydınlatma sistemiyle mevcuttur. Bunun yanında güzelim bahçenin ve çiçeklerin görüntüsünden mahrum kalmak da istemeyiz. İşte bütün bunlar bahçe aydınlatmasının önemini vurgulamaktadır.

Bahçeniz İçin Çim Direkleri

Geniş bahçelerin çiçek, çim ve ağaç gibi mevcut bitkileri de genel bir plan dâhilinde yerleştirilmelidir. Böylece rahatsız edici ve karmaşık bir görüntüyle karşılaşmamış oluruz. Bu geniş alanın bir kısmını çimlerle yeşillendirebilirsiniz. Hâliyle buralara çim direkleri kullanmamız gerekir. Çim direkleri geceleri sürekli bir aydınlatma sağlar. Boyları genelde kısadır. Yuvarlak, köşeli modelleri vardır. Genelde güneş enerjisiyle çalışır. Bu nedenle ekonomik olduğundan da söz edebiliriz. Yeşillik alanı sürekli aydınlattıklarından her evin vazgeçilmezlerinden sayılır.

Direkli Bahçe Fenerlerinden Vazgeçmeyin

Geniş bahçelerin aydınlatması da bir o kadar düşündürücüdür. Çünkü geceleyin ışık açık havada yayılır ve yeterince aydınlık sağlanamaz. Bu nedenle bahçe aydınlatmasında önemli olan doğru seçimlerdir. Eğer bahçeniz planlı bir şekilde düzenlendiyse bu alanın ışıklandırması da kolay olacaktır. Çünkü ışıklandırma sistemleri çimlik alana göre, kamelyaya göre, yemek masasına göre gibi çeşitli şekillerde uygulanacaktır. Bahçe düzenli olunca ışıklandırma sistemleri de kolayca yerlerine oturtulabilir.

Bahçe düzeni demişken büyük ve geniş bahçelerde mutlaka eve uzanan bir geçit, yol bulunmalıdır. Bu alan etrafına göre farklı döşenmelidir. Örneğin eve geçişi taşlı uzun ince bir yolla sağlayabilirsiniz. Böyle bir yolun ışıklandırması da kolaydır. Bu geçiş yolunun her iki yanında yüksek direkli bahçe fenerleri bulunmalıdır. Kısa fenerler genelde çimlik ve yeşillik alanlar için uygundur. Bu seçtiğiniz yüksek fenerler sarı ya da beyaz ışık saçan fenerler olabilir. Ancak en uygun olanı beyazdır.

Buralara yerleştirdiğiniz fenerlerin daha yoğun ışık saçmasını istiyorsanız gazlı fenerleri tercih edebilirsiniz. Fakat unutmamak gerekir ki gazlı fenerler hem maliyetli hem de yakma açısından meşakkatlidir. Her gün bu zorluğu çekmek istemeyebilirsiniz. Ancak özel ve kalabalık günlerde tercih edebileceğiniz modeller olabilir. Bu yolu en ekonomik fenerlerle donatmak daha mantıklıdır. Bunlar da güneş enerjisiyle çalışan bahçe fenerleridir. Gün boyu güneşten enerjisini alan bu fenerler akşam vakti hava kararınca ışık saçmaya başlar. Bu nedenle sıkça tercih edilmektedir. Bahçe direkli aydınlatma modelleri kadar bu modeller de önemlidir.

Güneş Enerjili Bahçe Direkli Aydınlatma

Güneş enerjisiyle çalışan fenerlerin kapı üstüne uygulanan modelleri de giriş kısmında sürekli bir aydınlatma sağladığından önemlidir. Bu fenerler hem girişinizi hareketlendirir hem de ekonomik bir aydınlatma sağlar.

Bahçe direkli aydınlatma modelleri ve direkli bahçe fenerlerinin kimisi geleneksel motiflerle tasarlanmıştır. Kimisi ise modern ve ince uzun direkli fenerler şeklinde tasarlanmıştır. Bu direkli fenerler geniş alanların çeşitli bölümleri için uygundur. Özellikle kollu ve yüksek direkli fenerler en çok vakit geçirdiğiniz yerlere yerleştirilebilir. Bu alanların diğer alanlara göre daha fazla ışığa ihtiyacı vardır. Çünkü iyi ışıklandırılmamış bir bahçede oturmanın çok da bir anlamı yoktur. Işık hem fiziksel ortamı aydınlatmada hem de insanların iç dünyasını rahatlatmada önemlidir. akşamın huzursuzluğu ışıkla yok edilir. Bu nedenle oturma köşesine direkli yüksek fenerlerin yanında ekstra aplik ve sehpalı fener koymak da mantıklıdır. Geniş alanda ışık hızla yayıldığından yoğun bir aydınlık sağlamak için ilave aydınlatma araçları kullanılmalıdır.

Ağaç Bahçe Direkli Aydınlatma Modelleri ile Rengârenk Bahçeler

Günümüzde bahçe fenerlerinin çeşitliliği dış mekân dekorunu da gittikçe özelleştirmektedir. Bu alanda seçenekler günden güne artmaktadır. Bahçenin farklı bölümleri için farklı ve dekoratif fener seçenekleri sunulmaktadır. Ağaç fenerleri de bu konuda en dikkat çeken ürünlerdendir. Rengârenk ağaç fenerleriyle masalımsı bir bahçe yaratabilirsiniz.

Ağaç fenerleri hâliyle bahçedeki ağaçlara yerleştirilerek ortamın havasını önemli ölçüde değiştirmektedir. Özellikle misafirleriniz varsa ve kalabalıksanız bu renkli ağaç fenerleriyle şölen havası yaratabilirsiniz. Bu fenerler mumluk görünümünde ya da modern tasarımlarla sunulmaktadır. Renkli seçeneklerinin olması da ortamı neşelendirmekte ve tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Tam bir aydınlatma için yeterli olmamakla birlikte diğer aydınlatma sistemlerini desteklemekte ve ortamı hareketlendirmektedir.

Bahçe direkli aydınlatma modelleri bahçe ışıklandırmasının en önemli araçlarıdır. Bu araçları kullanırken ilave ürünleri de kullanmak faydalı olacaktır.

İlham Verici Duvar Dekorasyonları!

İlham Verici Duvar Dekorasyonları! Evinizin duvarlarını süsleyerek ortama hareket katabilir, yaşam alanınızı farklı bir havaya sokabilirsiniz. Duvar yapıştırıcıları, irili ufaklı çerçeveler, tablolar, duvar süsleri hatta...

Georgian Stil ile Tarz Dokunuşlar

Salonlarda Georgian Stil ile Tarz Dokunuşlar Dekorasyon stilleri arasında en çok bilinen tarzlar arasında yer alan Georgian, bir İngiliz dekorasyon tarzıdır. Temelleri, 18. Yüzyıla uzanan ve süsleme...

2020 E Bebek Bebek Odası Takımları

Bebeklerin hemen hemen her türlü ihtiyaçlarına cevap veren e bebek, beşik modelleri ile de bebeğin odasını hazırlamaya, dünyaya geldikten sonra rahat bir uyku uyumasına ve gelişimi destek sağlamaktadır. E bebek beşik modelleri anne yanı yatak, sallanır beşik, ahşap beşik, oyun parklı beşik, hamak beşik gibi çeşitli modellerde üretilmektedir.