Bahçe Dekoratif Aydınlatma Modelleri!

Bahçe Dekoratif Aydınlatma Modelleri! Bahçe Dekoratif Aydınlatma Modelleri Apliklerle Hareketlendirin! Detaylar İçin...

Bahçe dekoratif aydınlatma modelleri özellikle tarzını hayatının her alanına yansıtmayı sevenler için önemlidir. İsterler ki yaşadıkları ev ya da bahçe de ona ait olsun. Onu yansıtsın. Kendi zevkini yaşatsın. Böyle olunca aydınlatma sektöründe neyin moda olduğu hangi tarzın gözde olduğu önem taşıyor. Kimi de modern çizgilerle ilgilenmeyip tamamen eskitilmiş modellerle nostaljiyi yaşatmak istiyor. Modanın gelip geçiciliğini düşünen ve aynı zamanda modadan uzak kalmayanlar için de her devrin modası minimal çizgiler ön planda oluyor. Anlaşıldığı üzere bahçe dekorasyonu ve peyzajı da günümüzde belli bir tarza göre düzenlenebiliyor.

Bahçe Dekoratif Fenerler

Büyük ve geniş bahçeler için bahçe fenerleri olmazsa olmaz aydınlatma araçlarıdır. Ancak her türlü bahçe için de bahçe feneri kullanılmak zorundadır. Küçük bahçeler için kapı girişlerine bir ya da kapının her iki tarafına olmak üzere iki fener konabilir. Bu fenerler bahçe giriş kapısına monte edilen modeller olabilir. Küçük bahçelerde hem yer kaplamaması için hem de hoş görüntüsünden dolayı kapı üstüne uygulanan fener modelleri tercih ediliyor. Yine bu modellerin enerji bakımından en çok tercih edilenleri güneş enerjisiyle çalışanlardır. Ekonomiktir ve ihtiyaçlara da yeterince cevap verir.

Küçük bahçelerin aydınlatması kolaydır. En azından aksesuar olarak da kullanacağınız modeller konusunda çok fazla zorlanmazsınız. Fakat büyük bahçeler için bahçe planlaması, peyzaj çalışması gerekebilir. Bununla birlikte seçeceğiniz aydınlatma araçlarının hem işlev bakımından ihtiyacınıza cevap vermesi hem de bahçe dekoruna uygun olması gerekir. Böylelikle aydınlatma ve dekor açısından istediğiniz ortama kavuşmuş olursunuz. Bunun için öncelikle girişten başlanmalıdır. Bahçe büyük olunca direkli fenerlerin kullanılması da normaldir. Bahçe giriş kapısının her iki tarafına ayaklı ve çeşitli modellerde bahçe feneri koyabilirsiniz.

Burada önemli olan bu girişteki fenerlerin bahçenin diğer kısımlarındaki fenerlerle uyumlu olması, aynı çizgide olması gerekir. Eğer giriş kapısı ile ev arasında uzun bir mesafe varsa bu geçiş yolunu da aydınlatmanız gerekir. İster elektrikli ya da gazlı lambalarla, hatta mumlu lambalarla da donatabilirsiniz. Fakat maliyet bakımından gazlı ve mumlu lambalar genelde özel günlerde yakılır. Aynı zamanda bu lambaların yakımı meşakkatlidir. Bu nedenle her zaman yakılmaz. Bu gibi zorluklarla uğraşmak istemiyorsanız güneş enerjili bahçe lambaları ihtiyacınızı karşılayabilir. Ekonomik olduğundan rahatça kullanabilirsiniz. Bahçe fenerleri girişten itibaren eve ve bahçedeki oturma bölümüne kadarki alanı aydınlatır şekilde yerleştirilmelidir. Hatta misafirlerinizi iki tarafı fenerli bir yoldan eve ya da bahçedeki oturma köşesine geçirebilirsiniz.

Büyük Bahçeler için Aydınlatma Seçenekleri

Bahçe dekoratif aydınlatma modelleri için baktığımızda bahçenin çeşitli bölümleri için bir kompozisyon şeklinde sunulduğunu görürüz. Farklı aydınlatma araçları belli bir tarz ve sunumla hazırlanmıştır. İster direkli fenerler, ister sehpalı modeller olsun hepsinin birbirini tamamlar nitelikte olması gerekir. Bu çeşitli modeller genelde geniş bahçelerde tercih ediliyor. Yemek masası, oturma bölümü farklı olduğundan her iki bölüm de farklı dizayn edilebiliyor. Özellikle yemek masasının etrafı iyi aydınlatılmalıdır. Oturma gruplarının olduğu bölüme ise yeterli sayıda direkli fener koymak gerekir. Hem estetik açıdan hem de ışıktan yeterince yararlanmak açısından oturma gruplarının arasına sehpalı fenerler yerleştirmek de doğru bir yöntem olacaktır. Sehpalı bahçe fenerleri görüntü olarak da tamamlayıcı olduğundan mutlaka bulundurulmalıdır.

Bahçe Dekoratif Aydınlatma Modelleri Apliklerle Hareketlendirin

Bahçe dekoratif aydınlatma modelleri arasında belki sizin talebinize göre ekstra kullanabilecek tek üründür. Aplik modeller zorunlu olmadığından her zaman tercih edilmez. Ancak bahçenizin görünümüne hareket katmak için tercih sebebi olabilir. Aplikler daha çok ev içinde duvara sabitlenerek kullanılır. Ekstra aydınlatma aracı olarak tercih edilir. Çünkü aplikten gelen ışık yetersizdir. Diğer aydınlatma araçlarının gücüne ilave olarak kullanılır. Ev içinde yerleşimi kolaydır. Fakat bahçede ya evin dış duvarına ya da direklere monte edilir. Aplikler dekorasyonu hareketlendiren aydınlatma araçları olduğundan kullanılması estetik açıdan dekorunuza çok şey katacaktır.

Model bakımından çok çeşitli apliklerle karşılaşabilirsiniz. Mum görünümünde olanlar, fener görünümünde olanlar, modernizmi ya da nostaljiyi yaşatanlar olmak üzere çeşitli aplik seçenekleri mevcuttur. Bu bahçe apliklerini aydınlatmada kullanılan diğer araçlarla uyum içinde kullanmak gerekir. Alırken birbirinden bağımsız olduğu düşünülmemelidir.

Apliklerin sensörlü olanları da vardır. Bunlar genelde ev dışında kapı kenarlarında ya da üstünde kullanılır. Girişler için olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir aydınlatma aracıdır.

Bahçe aydınlatması hem bir zorunluluktur hem de keyfiyet. Seçtiğimiz parçalar ortamımıza huzur katar ya da bu ortamı kasvete boğar. Bu nedenle fener ya da aplik seçiminde özenli olmak gerekir. Huzur dolu, yeterince aydınlık bir bahçede geçirdiğimiz zaman daha hızlı akar ve ortamdan tat alarak ayrılırız.

Banyonuzdaki Huzur Dekoratif Fayans Modelleri!

Dekoratif fayans modelleri banyonuz için tercih ederken siz de neye göre tercih yapacağınızı düşünüyor musunuz? İlk önce şık bir görünüm kadar banyo evin önemli, insanın...

Evim Şahane Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Evim Şahane Banyo Dekorasyonu Fikirleri Örnekleri Modelleri – Herkesi genç yaşlı her kesimi ekranlara bağlayan Evim Şahane programı banyo dekorasyon örnekleri ile karşınızdayız. Yaşam alanlarını inanılmayacak...

Dekorasyon Çiçekleri Hayatımıza Renk Katıyor!

Dekorasyon çiçekleri tarzımız her ne olura olsun her tarz için uygun çiçek uygulaması ile içimizdeki yaşam enerjisini ortaya çıkarabilir, hayatımıza renk katabilir ve hatta hayal...