Ankastre Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Husus!

Ankastre Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Husus! Bu Hususlar Sayesinde Doğru Seçimler Yapabilmeniz Mümkün! Detaylar İçin...

Modern evlere ve özellikle de modern mutfaklara baktığımız zaman ankastre ürünlerin daha fazla tercih edildiğini görebiliyoruz. Hem görsel açıdan hem de performans bakımından evinizde ankastre ürünleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Ancak doğru tercihler yapmamanız durumunda beklediğiniz performansı alamamanız söz konusu olabilir. Ankastre ürün alırken dikkat edilmesi gereken 11 husus sayesinde doğru seçimler yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Ankastre Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Husus!

 • Davlumbaz ve fırın alırken ilk dikkat etmeniz gereken husus ankastrenin dış yüzeyinin yağ ve buhar tutmamasıdır. Bu sayede mutfağınızın hijyen ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilmeniz mümkün olacaktır.
 • Davlumbazlarınızın dış yüzeyinin ısınma sonucunda eli yakacak derecede ısınıp ısınmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Davlumbazların emiş gücü çok önemlidir. Motor gücü az olan davlumbazlar koku ve buharı geç tahliye edeceğinden yeterli olmayacaktır.
 • Kolay temizlenebilmesi için davlumbazların yağ filtrelerinin yıkanabilir olması gerekmektedir.
 • Otomatik kapanma özelliğine sahip olan davlumbazlar enerji tasarrufu yapmanıza olanak sağlayacaktır. Davlumbazı açık unutma ihtimalinizi göz önünde bulundurarak otomatik kapanma özelliğine sahip olan modelleri tercih etmelisiniz.
 • Ankastre ocağınızın düğmelerinin ön yerine yan tarafta bulunması kullanım açısından rahat etmenize olanak sağlayacaktır.
 • Ankastre ocaklarınızın dış yüzeyinin de leke ve buhar tutmaması hijyen açısından çok önemlidir. Özellikle hijyen konusunda takıntılıysanız bu konuya ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Ocak alırken kullanım rahatlığına da özen göstermeniz gerekir. Bunun için de ocağın gözlerinin birbirine çok yakın olmaması çok önemlidir. Bu sayede tencereler yan yana daha rahat sığacaktır.
 • Ankastre ocağınızın otomatik emniyet kilidine sahip olması da çok önemlidir. Bu sayede ocağınızı açık unutsanız bile sistemin otomatik olarak kendini pasife alması ve gaz akışını kesmesi mümkün olacaktır.
 • Hem gazlı hem de elektrikli gözlerinin bulunması ocaklarınızın gaz akışının kesik olması durumunda kullanılabilmesi bakımından çok önemlidir.
 • Fırın seçimlerinizi yaparken hem normal fırını hem de mikro dalga fırını içinde barındıran ürünleri tercih etmeniz yer tasarrufu yapabilmeniz bakımından size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Özellikle küçük mutfaklar için tercihlerinizi bu yönde yapmanız yararınıza olacaktır.

Sevgililer Günü’nde Mumlarla Hazırlayabileceğiniz Romantik Ortamlar İçin 5 Öneri!

Sevgililer Günü romantizmin en üst seviyede yaşandığı ve sevdiğiniz kişilere gönlünüzce sevginizi haykırabileceğiniz günlerin başında yer alır. Sevgililer Günü için romantik ve sevdiğiniz kişiyi etkileyebileceğiniz ortamlar hazırlayabilirsiniz....

Modern Banyo Niş Tasarımları Dekorasyonu

Banyo Niş Modelleri – Niş modelleri geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen bir tasarımdır. Artık iç mekan dekorasyonu kadar banyo dekorasyonu da büyük önem taşıyor. Banyoları daha kullanışlı...

Muhteşem Turkuaz Renkli Koltuk Modelleri

Merhaba odafikirleri.com takipçileri. Oturma odalarında farklılığı ve gösteriş arayanlar için muhteşem örneklerin bulunduğu yazımız ile beraberiz. Evlerimizde dekorasyon yaparken kendi tarzımızı ve zevkimizi her zaman...