Amerikan Mutfak ve Salon Dekorasyonu Uyumu İçin 7 Tüyo!

Amerikan Mutfak ve Salon Dekorasyonu Uyumu İçin 7 Tüyo! Amerikan Mutfak Dekorasyonda Uyumu! Detaylar İçin…

Bazı evlerde kişilerin zevkine bağlı olarak tercih edebilen Amerikan mutfaklarının kullanımı özellikle stüdyo tarzı evlerde ya da yazlık evlerde daha çok görülür. Amerikan mutfak ve salonunuz birlikteyse dekorasyon yaparken dikkat edebileceğiniz bazı detaylarla muhteşem bir mutfak-salon uyumu sağlayabilir böylelikle otururken ve kullanırken çok daha keyif alabileceğiniz şık ve şirin bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Evde Amerikan mutfak kullanılacak ise mutfağın salon ve yemek odası ile bütünlük sağlayacak tarzda dekorasyon edilmesi tercih edilmelidir.

İşte, sizlere Amerikan mutfak ve salon dekorasyonu yaparken dekorasyonda uyumu ve bütünlüğü sağlayabileceğiniz bazı tüyolar;

  • Amerikan mutfak ve salon dekore edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri mutfak ve salon mobilyaları seçilirken mobilyalar arasında bütünlük sağlanmasıdır. Örneğin salonda kullanacağınız mobilyalarınız ahşap ise mutfakta da ahşap mobilyalar, dolaplar tercih edebilirsiniz.
  • Amerikan mutfak kullanırken salon mutfak kapılarla birbirinden ayrılmayacağı için bu alanlarda fark yaratmak istiyorsanız duvarları kullanabilirsiniz. Her iki alanda kullanılan renklere uyum sağlamak kaydıyla mutfak ve salon duvarlarına ayrı renkler uygulayabilirsiniz. Burada ideal seçimleri yapabilmek için püf noktası renkleri seçerken birbirine yakın tonlar kullanmaktır.
  • Mutfağınıza ve salonunuza perde seçerken farklılıktan kaçınmak her iki mekan arasında bütünlük sağlayan etkenlerden biridir. Farklı perdeleri kullanmak uyumu bozabileceğinden dolayı tercih etmemek de fayda var.
  • Gözleri yoran ve karmaşa yaratan bir dekorasyon yapmamak için mutfak mobilyalarında ve salon mobilyalarında seçtiğiniz renklerin uyumuna önem verin. Mutfak mobilyası ile salon mobilyasının tarz ve renk olarak birbirine uyması ya da birbirlerini tamamlamaları gerekir. Salonda açık renkler ağırlıklı kullandıysanız mutfağınızda da yine aynı tonları kullanarak şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Birebir aynı renkler istemiyorsanız seçmiş olduğunuz tek bir rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz.
  • Amerikan mutfağı ve salonu birlikte kullanacakların her mekanda olduğu gibi aydınlatma seçiminde bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Mutfak için daha sade aydınlatma ürünleri seçerken salonda daha büyük ve ilgi çekici bir aydınlatma düşünebilirsiniz. Örneğin yemek masasının üzerinde bir avize kullanacaksanız salonda lambaderler kullanmak hoş bir aydınlatma oluşturabilir. Mutfağa da sarkık lambalar dekore ederek oldukça hoş bir uyum sağlayabilirsiniz.
  • Aksesuar uyumu sağlamak da daha şık bir dekorasyon yapmanızı sağlar. Mutfak ve salonu ayrı düşünüp her bölüm için uyumu bozmayacak kaydıyla kendine özgü parçalar seçebileceğiniz gibi aksesuar seçerken her iki alan için de aynı ya da benzer tarzda aksesuarlar seçebilirsiniz. Ayrıca özellikle mutfakta aksesuar kullanırken çok fazla mutfak eşyasından ve mutfağı dağınık gösterebileceğinden dolayı açık alanlarda çok fazla mutfak aksesuarı kullanmaktan kaçınmakta fayda var. Kapılı mutfaklarda içerdeki dağınık görüntünün görülmesini kapıyı kapatarak önleyebilirsiniz ama Amerikan mutfaklarda bunu maalesef yapamazsınız.
  • Salonda otururken mutfakla iç içe olduğunuzu görmek ya da hissetmek istemiyorsanız salondaki koltukların sırtını mutfağa çevirerek bunu sağlayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Trendleri Belirleyen Elektronik Cihazlar!

Mutfak dekorasyonunda genel eğilimlerin teknoloji dostu ürünlere doğru kayması ile birlikte önemi daha da artan elektronik eşyalar, sinema sistemlerinin ulaşılabilir fiyatlarla satılması ile salon...

Ev Dekorasyonu Öncesi Hazırlık: Ne İstediğini Öğrenme Aşaması

Dekorasyon fikirleri, ev dekorasyonu öncesi hazırlık aşamasında oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Her birey, hayalindeki gibi bir eve sahip olmadan önce istediklerini materyal hale getirmek için dekorasyon fikirlerini inceler.

Yatak Odaları İçin Muhteşem Alçı Asma Tavan Tasarımları

Yatak odası dekorasyon fikirleri, yatak odası tavan dekorasyonu, yatak odası alçıpan asma tavan modelleri, en güzel asma tavan tasarımlarını bu sayfamızda sizler için inceliyoruz... Yatak...