9 Adımda Yeni Bir Yatak Odası!

9 Adımda Yeni Bir Yatak Odası! Mutluluk Verici Nevresimler! Yastık Düzeni! İkiye Bölünmüş Halılar! Detaylar İçin...

Yatak odalarınızı yenilemeye hazırlanın. Sizler için yatak odanızı yenilemek için yapmanız gerekenleri sıraladık.

Parlak Fikirler

Yatak odanızda etkili bir değişim yaratacak en uygun fiyatlı fikirlerden biri, eş desenli masa lambaları kullanmaktır.

Hâlihazırda başuçlarınızda duran masa lambası formundaki gece aydınlatmalarınızın başlıklarını değiştirin.

Evde bulunan nostaljik kumaşlardan (tercihen dantelli olanlarından seçin) kolaylıkla yeni lamba kılıfları üretebilirsiniz.

Bir diğer parlak fikir ise uygun fiyatlı objeleri bol tekrarlı bir biçimde kullanmaktır, örneğin bir duvarı resim çerçeveleri ile donatmak gibi.

Mutluluk Verici Nevresimler

Eski nevresim ve çarşafları yenileri ile değiştirmek basitmiş gibi görünen bir fikir olsa da yatak odanızda fark edilir bir değişim yaratacaktır. Sıcak yaz aylarında açık tonlarda nevresim takımları seçmeye özen göstermelisiniz.

Yatağın ayakucuna açık sarı tonlarda hafif bir yazlık örtü yayarak odaya yazın neşesini getirebilirsiniz. Limon tonları odalarda yazı anımsatan bir atmosfer yaratmaktadır.

Yastık Düzeni

Yatak odanızda dekoratif amaçlı kullanılsalar bile aşırı derecede çok yastık bulunması bunaltıcı bir etki yaratır. En temiz ve ferahlatıcı olanı 2 uyku yastığı ile bir ince boyun yastığının yatakta yer almasıdır.

Yastık üreticileri bilhassa sentetik yastıkların eskidiklerini ve kalitelerini yitirdiklerini, dolayısı ile her 2 senede bir değiştirilmeleri gerektiğini söylemektedir. Yaz mevsimini, hazır her yerde indirim varken, yeni yastık almak için bir fırsat olarak görebilirsiniz.

İkiye Bölünmüş Halılar

Yatak odanızda daha bütüncül bir görünüm istiyorsanız yatağınızın iki tarafında da minik bir halı veya kilim bulunmalıdır.

İster büyük bir halı alıp yatağın altından geçirin ve her iki yanda da 30 ? 60 cm arası bu halının ucu görünsün; isterseniz sevimli renk ve desenlerdeki paspas ve kilimlerden ayrı ayrı alıp iki tarafa da serin. Bu şekilde odanız daha sıcak ve dolu bir atmosfere sahip olacaktır.

Ayna Ayna

Dekoratif bir ayna küçük bir odaya derinlik katmanın yanı sıra odanın atmosferine büyülü bir ışıltı ve aydınlık da getirecektir.

Büyük bir boy aynası alarak ışığı odaya yansıtacak bir köşeye koyabilir veya duvar aynası tercih edecekseniz çevresi sanat eseri gibi süslü prestijli modellerden birini seçebilirsiniz.

Son dönemin modası, aslında modası hiç geçmeyen bir klasik olan Venedik tarzı aynalardan tercih edebilirsiniz. Işıltısıyla yatak odanıza zenginlik katacaktır.

Sanatsal Çalışmalar

Sürekli yatağınızın karşı duvarında duran aynı resme bakmaktan sıkıldınız mı? O zaman kendi fotoğraflarınızdan hoş bir kolaj yaparak kendi sanat eserinizi yaratabilirsiniz!

En sevdiğiniz tatil fotoğraflarınızı siyah beyaz olarak büyüklü küçüklü ebatlarda bastırın ve çerçeveleterek duvarınızı süsleyin. Bunu yaparken fotoğrafların büyüklü küçüklü anlamlı bir bütün yaratması için oranları ve bağlantıları iyi hesaplamayı unutmayın!

Harikalar Duvarı

Odanızda en köklü değişikliği hiç şüphesiz ki badana değişikliğine giderek elde edebilirsiniz. Üstelik badana ile odanın çehresini değiştirmek, oldukça uygun fiyatlı bir yöntemdir.

Odanızın duvarları için açık ve yumuşak bir renk seçtikten sonra yatağınızın başucunun geldiği duvarı farklı bir tonda boyayabilir veya sırf o duvarı duvar kâğıdı ile kaplatabilirsiniz. Böylece yatağınızın dev bir başucu varmış gibi bir yanılsama oyunu yaratmış olacaksınız.

Göz Alıcı Kulplar

Yatak odanızdaki eski dolapların kulplarını göz alıcı yeni ve yaratıcı dolap kulpları ile değiştirirseniz bir anda dolabınız da yeni gibi gözükmeye başlayacaktır.

Bu uygun fiyatlı ve kolayca uygulanan fikirle en eski mobilyalar bile yeni bir çehre kazanmaktadır.

Beyaz mobilyalara siyah kulplar veya odanızın dekorasyonuna göre kristal görünümlü şeffaf olanları tercih edebilirsiniz. Çok şık olacaklardır.

Raflar

Yatak odanıza biraz duvar rafı eklemek oldukça pratik bir dekorasyon fikridir.

IKEA’da satılan kolaylıkla kendinizin kurup monte edebileceği raf çeşitleri arasından odanızın stiline uygun olanı seçip alabilirsiniz.

Rafları ister yatağınızın iki yanında bulunan komodinlerin üst bölümüne, isterseniz de farklı bir duvara monte edin.

Üzerlerini resim çerçeveleri, biblolar ve kitaplar ile doldurduğunuzda odanıza farklı dekoratif bir hava kattıklarını anlayacaksınız.

Önceki İçerikBahçe Aletleri!
Sonraki İçerikBalkon ve Teras Dekorasyonu!

Aspiratör-Davlumbaz Modelleri!

Bu ürün mutfaktaki kokuların giderilmesinde temel unsurdur. Estetik açıdan önemli olduğu kadar fonksiyonel açıdan çok önemlidir. Fonksiyon olarak mutfaktaki yemek kokularını gidermeye ve havasını...

Bahçe İçin En Yeni Masa Sandalye Takımları!

Bahçe masa sandalye modelleri, rattan bahçe mobilyaları, rattan bahçe takımlarından örnekleri bu sayfamızda inceleyebilirsiniz... Bahçe masa sandalye takımları - Günümüz de birçok alanın taş yığınına dönüp...

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası, insanın mabedi gibidir. Tüm şahsi eşyalarını içinde barındıran bu mekan, içinde geçirilen zamanın tamamen kişiye ait olmasını sağlar. Yatak odasının en önemli işlevlerinden...